Anasayfa / ANALİZ / Aydın Doğan’ın FETÖ’cüyü aklama paniği!
barbaros2

Aydın Doğan’ın FETÖ’cüyü aklama paniği!

FETÖ ile bağlantısı nedeniyle tutuklanan Doğan Holding Ankara İdari Temsilcisi Barbaros Muratoğlu hakkında bugün Hürriyet’te çıkan haber, Aydın Doğan’ın FETÖ’cü “karakutusu” için ne kadar paniklediğini ortaya koydu.

medyagundem.com

Hürriyet gazetesi tam bir FETÖ numarası algı operasyonuyla Muratoğlu’nu aklamaya çalışırken, yürütülen soruşturmayı da sulandırmak için kolları sıvadı.

Hürriyet’in bugün birinci sayfasında yer alan haberde, “Düğme ilikleme delil sayıldı” denilirken, Muratoğlu’nun FETÖ ile bağlantısı inkar edilip sahip çıkıldı.

barbarosm2

Hürriyet’in Muratoğlu’nu aklama haberinde hiçbir şekilde FETÖ’cü kırmızı Bylockçularla ilişkisinden söz edilmedi.

Nöbetçi Hâkim Mustafa Çakar’ın “Şüphelinin 2012 yılında Amerika Birleşik Devletleri’ne İzmir gazeteci temsilcileri ile giderek Pensilvanya’da FETÖ terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen ile görüştüklerini ifade etti. Bu görüşmeye ilişkin dosya kapsamında hatıra fotoğraflarının bulunduğu, fotoğraf dikkatlice incelendiğinde Muratoğlu’nun ceketinin her iki düğmesinin iliklenmiş vaziyette olduğu” şeklindeki kararı üzerinden sulandırma yapıldı.

HÜRRİYET BU GERÇEKLERİ ÖRTTÜ

Oysa Hürriyet’in üzerini örttüğü gerçekler bambaşka… Muratoğlu’nun örgütün gizli haberleşme sitemi ByLock’un kırmızı listesinde bulunan örgüt üyeleri ve avukatlarıyla iletişime geçtiği anlaşıldı. Muratoğlu hakkındaki iddialar ise patronu Aydın Doğan’a kadar uzandı.

FETÖ AVUKATLARIYLA İŞ BİRLİĞİ

FETÖ’nün avukat yapılanmasında yer alan ve tutuklanan Ramazan Aykış, etkin pişmanlık hükümlerinden yararlandı. Muratoğlu hakkında savcıyla önemli bilgiler paylaştı.

İşte Aykış’ın açıklamaları:

“Muratoğlu ile 2012’de tanıştım. Kendisiyle FETÖ’cü Mizan Hukuk Bürosu’nun başındaki Mehmet Yusuf Burak ve yine örgüt mensuplarından Polis Akademisi öğretim üyesi Cemaleddin Karadaş’ın bulunduğu ortamda buluştuk. Muratoğlu, temsilcisi olduğu şirketin vergi davaları ve yüksek meblağlı para cezaları için gelmişti. O dönem yargıda etkin olan FETÖ’den bu davalarla ilgili yardım istedi. Biz de kabul ettik. Bu ilişki 17-25 Aralık darbe girişiminden sonra da devam etti. 2013, 2014 ve 2015 yılları arasından iş takipleri nedeniyle kendisiyle sıkça görüştüm.

2014 yılının Ekim ayından sonra ise HSYK üye seçimleri sonucundan terör örgütünün etkinliğinin azalması nedeniyle vekalet ilişkisi son buldu. Muratoğlu temsilciliğini yaptığı Doğan Holding adına örgüt lideri Gülen’in yardımcılarından Mustafa Özcan vasıtasıyla Gülen’in avukatı Orhan Erdemli’nin Hukuk bürosuyla da anlaştı.” Öte yandan iddiaların odağındaki Muratoğlu, savcılık ifadesinde kendisiyle ilgili iddiaları cevaplayamadı. FETÖ’nün haberleşme ağı olan “Bylock” programını kullanan isimlerle olan görüşmelerini açıklayamadı. Temsilci, ‘FETÖ’ye yardım etmek’ suçundan tutuklandı.

 

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir