Anasayfa / GENEL / Aydın Doğan’ın FETÖ’cü biti kanlandı!
barbaros-m2

Aydın Doğan’ın FETÖ’cü biti kanlandı!

Doğan Holding Hukuk Müşavirliği’nden yapılan açıklamada, ByLock kullandığı tespit edilen ve tutuklanan Doğan Holding Ankara Temsilcisi Barbaros Muratoğlu hakkında “Muratoğlu’nun suçsuzluğuna kesinlikle inanıyoruz. Tutuklama gerekçeleri haksız ve hukuka aykırıdır. Süresi içinde tutuklama kararına itiraz edilecektir. Adaletin er veya geç tecelli edeceğine inanıyoruz.” denildi.

17-25 Aralık darbe girişimi sürecinde FETÖ’nün servis ettiği ses kayıtlarını çarşaf çarşaf yayınlayan, MİT TIR’ları ihanetine dair görüntüleri manşetlerinden indirmeyen, FETÖ çetesinin “eş medyası” gibi faaliyet yürüten Doğan Medya, FETÖ’cü yöneticisine sahip çıktı.

25 Kasım 2016 sabahı Ankara’daki evinden gözaltına alınarak İstanbul’a getirilen ve 15 Aralık’ta ifadesi alındıktan sonra İstanbul 9.Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanan Doğan Holding Ankara Temsilcisi Barbaros Muratoğlu’nu aklama derdine düşen Doğan Holding’ten yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Barbaros Muratoğlu, hayatının hiçbir döneminde bugün örgüt üyeliğine delalet eden Bylock uygulamasını kullanmamıştır. Soruşturma kapsamında böyle bir soru dahi sorulmamıştır. Bu iddia Akşam Gazetesinin bir iftirasından ibarettir. Yine örgüte yardım anlamına gelecek banka hesabı, himmet parası veya bazı kuruluşlara bağış yapılması gibi bir iddia da soruşturma kapsamında yoktur.

Barbaros Muratoğlu’nun suçsuzluğuna kesinlikle inanıyoruz. Tutuklama gerekçeleri haksız ve hukuka aykırıdır. Süresi içinde tutuklama kararına itiraz edilecektir. Adaletin er veya geç tecelli edeceğine inanıyoruz.”

Muratoğlu’nun Pensilvanya’da Fetullah Gülen ile çekildiği fotoğraf konusunda ise Doğan grubu, “Barbaros Muratoğlu, 2012 yılında İzmirli gazetecilerin ağırlıkta olduğu, aralarında Akşam, Sabah, Yeni Asır, Zaman, Posta ve Hürriyet Gazetelerinin temsilcilerinin de bulunduğu bir grupla ABD’nin Teksas eyaletine bir geziye gitmiştir. Bu gezi sırasında, turu düzenleyen kişinin ifadesine göre, Yeni Asır, Akşam ve Sabah Gazetesi temsilcilerinin talebi üzerine yapılan bir emrivaki ile Pensilvanya ziyaret edilmiştir. O tarihte Pensilvanya’yı ziyaret son derece olağan bir nitelik taşıdığı için siyasetçisinden iş adamına kadar toplumun her kesiminden pek çok şahsiyet benzer ziyaretlerde bulunmaktaydı.” iddiasında bulundu.

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir