Anasayfa / GENEL / Aydın Doğan’ın erken seçim korkusu
dogan-secim

Aydın Doğan’ın erken seçim korkusu

Aydın Doğan şimdi de “erken seçim olmasın” diye uğraşıyor. Doğan medyasının yeni kabusu da “aman CHP-MHP-HDP” koalisyonu kurulsun, erken seçime gidilmesin” oldu. Araştırma şirketi IPSOS, CNN TÜRK için özel olarak bir seçim sonrası araştırması hazırladı. Doğan medyası da “koalisyon formülü” manşetleri atmaya başladı.


“Oy tercihinizde neler etkili oldu?, Seçim sistemi değişmeli mi?, Başkanlık sistemi gündemden düştü mü?, Bugün seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?, Seçmen hangi koalisyonu istiyor? sorularının cevabı CNN TÜRK’te Şirin Payzın’ın “Ne Oluyor?” programında açıklandı.

İşte araştırmanın sonuçları..

ipsos

ERKEN SEÇİMDEN KORKUYORLAR

Seçim sonrası oluşan tabloya göre hükümet çıkmıyor, koalisyonu kimin kuracağı hala belirsizliğini koruyor. Bahçeli seçimin hemen ardından yaptığı açıklamada erken seçim çağrısı yaptı ama bugün erken seçim olsa MHP oyları büyük oranda AK Parti’ye kayacak. Haliyle AK Parti dışındaki partilerin iktidar hayali suya düşecek. Bu yüzden, erken seçim çağrısı yapanlar aslında erken seçimden korkuyor.

MEDYAGUNDEM

murat

Aydın Doğan’dan KK’nın FETÖ yürüyüşüne “yazar” hizmeti!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun arkasına PKK, DHKP-C gibi terör örgütlerini alarak FETÖ için yaptığı …

arman6

Ayşe Arman’ı da kov Aydın Doğan!

İrfan Değirmenci’yi siyasi pozisyon aldığı için kovan Aydın Doğan aynı kural ihlali yapan Ayşe Arman’ı …

chp1

Aydın Doğan ve tetikçileri bu habere itibar etmedi!

Star gazetesinde Ahmet Kekeç’in “FETÖ’nün CHP imamı Enis olamaz” başlıklı yazısı şöyle… Şimdi neden sustuğunu …

3 Yorumlar

  1. CHP-MHP-HDP koalisyonunun amacı siyonist kuklası bir KÜRDİSTAN kurarak Türkiye’yi parçalamak. Erken seçime odaklı bir AK PARTİ-MHP Koalisyonundan başka çıkar yol gözükmüyor

  2. benim fikrim AKP asla ama asla bir koalisyona katılmamalıdır. Anap gibi olmak istemiyor ise.
    Çok hevesli olan 3 lü vardı görelim bir bakalım.

  3. mhp nin hdp işe herhangi bir koalisyon formülüne sıcak bakmasına, Bahçalinin 99- 2002 koalisyon dönemi aponun idam cezası meselesinde düştüğü duruma düşeceğine ihtimal vermiyorum.bedeli ağır olmuştu sonraki seçimlerde mhp parlementoya girememişti. Olası en hayırlı senaryo Ak parti mhp ve yine erken seçim. Aydın doğan da avucunu yalmış olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir