Anasayfa / GENEL / Aydın Doğan’ın “cici kızı” Karayılan’ın asistanı PKK’lı için skandal savunma
cicikiz

Aydın Doğan’ın “cici kızı” Karayılan’ın asistanı PKK’lı için skandal savunma

Ayşe Deniz Karacagil, kırmızı fuları takıp Gezi provokasyonuna katıldı. Hakkında dava açıldı. Ancak o teröristbaşı Murat Karayılan’ın asistanı olmak için Kandil’e kaçtı. Dün ise duruşması vardı. Gönüllü avukatı “Kendisi Kandil’de olduğu için vekalet veremedi” şeklinde bir savunma yaptı!


Antalya’da, Gezi Parkı eylemlerine katıldı. Ağaçları bahane ederek ortalığı yakıp yıkan vandallara destek çıktı. Ardından Cüneyt Özdemir’in CNNTürk’teki 5N1K programına çıktı. “Cici kız” olarak anlatıldı. Hakkında dava açıldı. 2 Ekim 2013 günü tutuklandı. 4 ay 6 gün tutuklu kaldıktan sonra 6 Şubat 2014 tarihinde yurt dışı yasağı ve her hafta polis merkezine imza verme koşuluyla serbest bırakıldı. Ancak o yasa dışı yollardan yurt dışına çıkarak Kandil’e ulaştı. Kanlı terör örgütüne katıldı. Üstelik teröristbaşı Murat Karayılan’ın sözde asistanı olduğu açıklandı. İşte dün “kırmızı fularlı kız” olarak tanınan Ayşe Deniz Karacagil’in Antalya’da duruşması vardı.

cicikiz3

FULARI VERİLMEDİ

Antalya 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada mahkeme heyeti, aralarında Karacagil’in de bulunduğu avukat vekaleti olmayan sanıklar için barodan avukat istedi. Ancak, baronun tayin ettiği avukat duruşmaya katılmadı. Bunun üzerine sanık avukatlarından Hakan Evcin, bugüne kadar vekaleti olmadan Ayşe Deniz Karacagil’in avukatlığını kendisinin yaptığını açıkladı. Evcin, “Müvekkilim Kandil’de olduğu için vekaletname verecek durumda değil” şeklinde skandal ifadeler kullandı. Üstüne üstlük halen adli emanette tutulan Ayşe Deniz Karacagil’in kırmızı fularını da istedi. Sanık avukatlarından Münip Ermiş de vekaletname olmadan da sanıkların avukatlığının yapılabileceğini söyledi. Mahkeme heyeti, kırmızı fuların iadesi için yapılan istemi 7’nci kez reddedip duruşmayı erteledi.

Kırmızı fularlı Ayşe, teröristbaşı Karayılan’ın asistanı oldu

Karacagil’in annesi Nuray Erçağan’ın, Kandil’e giderek terör örgütü PKK’ya katılan kızını ziyaret ettiği ortaya çıktı. Bu arada Nuray Erçağan, seçimlerde HDP’nin vekil adaylarından biriydi…

(Takvim)

MEDYAGUNDEM

kk2

KK ile PKK aynı yalanı söylüyor

PKK elebaşısı Mustafa Karasu ile Kılıçdaroğlu aynı ağızdan konuşarak 15 Temmuz’u değil, OHAL’in ilan edildiği …

basbaglar

Başbağlar katliamında FETÖ’nün rolü

Erzincan’ın Kemaliye ilçesine bağlı Başbağlar köyünde 5 Temmuz 1993 akşamı gelen terör örgütü mensupları, kadınları …

merkel

Almanya’dan “PKK bizi nasıl haraca bağladı” raporu

Almanya’da iç istihbarat servisi, PKK’nın Almanya’da topladığı paranın son 10 yılda iki kat arttığını bildirdi. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir