Anasayfa / GENEL / Aydın Doğan’ın beslediği “solcu yazar”dan Diyanet’e davalık hakaret!
enver-aysever2

Aydın Doğan’ın beslediği “solcu yazar”dan Diyanet’e davalık hakaret!

Aykırı Sorular programının sunucusu Enver Aysever Diyanet için canlı yayında öyle bir tanımlama yaptı ki konuğu ‘of!.. of!’ diyerek şaştı kaldı.

CNN Türk’te yayınlanan Aykırı Sorular’ın yapımcısı Enver Aysever, Alevilik sorunu konuşulurken yaptığı Diyanet tanımlaması ile İlahiyatçı konuğunu hayretler içinde bıraktı.

Aysever, Diyanet için “Başbakanı bile tehdit edebilecek bir organizasyon” tabirini kullandı.

Aykırı Sorular programında Enver Aysever söz Diyanet’in cemevi açıklamasına gelince hızını alamadı ve kurum için ağır bir tanımlama yaptı.

KONUĞUNUN AĞZI AÇIK KALDI

Arka arkaya tek nefeste Diyanet’e ağır yorumlar getiren Aysever, konuğu İlahiyatçı yazar Hidayet Şevkat Tuksal’ın ağzını açık bıraktı. Tuksal duydukları karşısında ‘of!..of!…of!..’ diyerek şaşkınlığını ortaya koydu.

BAŞBAKANI BİLE TEHDİT EDEN ORGANİZASYON

Aysever Diyanet için şunları söyledi;

-“Sayın Bakan’ın elinde sihirli bir değnek olsa Alevilerin bütün isteklerini 24 saatte çözebilecek durumda. Ama öyle bir engel var ki Diyanet gibi karşısında ceberrut bir yapı var. İkna edemiyor. Bakanı, devleti filan işgal etmiş; binlerce çalışanıyla korkunç finansmanıyla başbakanı bile tehdit edebilecek kadar büyük bir organizasyon var.”

DİYANET BAŞBAKANI DEVİREMEZ

Tuksal ise “Diyanet büyük bir organizasyon ama Türkiye’de her zaman devletin emrinde oldu şimdi de devletin emrinde. Dolayısıyla öyle başbakanı devirecek güçte bir diyanet hiç bir zaman olmadı, olamaz. Öyle bir şey olursa Türkiye’de çok şey olmuş demektir” yorumunda bulundu.

GÖRMEZ BAŞBAKAN’IN RIZASIYLA SÖYLÜYOR

Diyanetin her zaman devletle parelel yürüdüğünü belirten Hidayet Şevkat Tuksal, Diyanet İşleri Başkanı Görmez’in cemeviyle ilgili yorumunun ‘Başbakan’ın isteğiyle yapıldığını” öne sürdü.

Tuksal, ‘Ben oranın rızası olmadan böyle bir şey söylenebileceğini düşünmüyorum. Mehmet Görmez şahsiyetli bir insan. Birebir başbakanın istediğini yapan bir yapı görmedim. Ama şuna eminim diyanet her zaman devletle paralel çizgide oldu” yorumunu yaptı.

MEDYAGUNDEM

cum-diy

Cumhuriyet FETÖ paçavralığından vazgeçmiyor!

15 Temmuz darbe girişiminde halka kurşun sıkan, uçaklarla ateş eden, tanklarla ezen FETÖ’cü hainlerin yargılanma …

diyanet

Ve Diyanet FETÖ’yü tekfir ediyor!

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez Olağanüstü Din Şûrası’nda FETÖ ile ilgili açıklamalarda bulundu. …

hilal

Diyanet’ten hilal tartışmasına son nokta

Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Keleş, İslam ülkelerinde Ramazan Bayramı’nın farklı günlerde kutlanmasına ilişkin açıklama …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir