Anasayfa / GENEL / Aydın Doğan’dan kirli algı operasyonu
image

Aydın Doğan’dan kirli algı operasyonu

Bugün Hürriyet gazetesi birinci sayfasından köşelerine kadar kirli bir algı operasyonuyla doluydu. Manşet haber ABD’deki bir Türk’ün yargılanmasıyla ilgili. “İsim ver kurtul” başlığıyla Reza Zarrab göndermesi yapılıyor. Hedef Erdoğan elbette. Birinci sayfada başka bir haber o da Arjantin’den. Özellikle manşet haberin yanına bir algı operasyonu olarak konulmuş. Hürriyet yazarlarının bugün köşelerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a diktatör diye hakaretlerini de görünce Aydın Doğan’ın saldırıda gözünü kararttığı görülüyor.


1 SAYFADA 5 ALGI

Bugünkü birinci sayfada, gazetenin manşetinde Reza’ya gönderme yaptılar, “Erdoğan’ın ismini ver kurtul” demeye getirdiler.

MLKP evlerine yapılan baskında, evlerden biri Figen Yüksekdağ’ın çıkmıştı. Bu haberi “Eş Başkanın evi basıldı” şeklinde vererek ‘diktatör’ algısı oluşturmaya çalıştılar.

“Eski Bakana suçüstü yolsuzluk” şeklinde verdikleri haberde söylemek istedikleri çok açık: 17/25 Aralık yolsuzluk soruşturmaları..

“Mektuba amalı yanıt” haberinde, Rusya’nın Pravda gazetesi gibi Türkiye’ye koştukları şartları Rus sözcüsü ağzıyla haberleştirdiler ‘ama’ vurgusunu ön plana çekerek..

“Ankara’da yol çöktü” haberi, AK Partili Melih Gökçek’e yaptıkları algı.. Sanki bir başka şehirde hiç olmayan bir olaymış gibi..

image

image

image

MEDYAGUNDEM

Cinayet azmettiricisi Hürriyet!

Hürriyet gazetesi ve Doğan Haber Ajansı’nın günlerdir Suriyeli mültecileri hedef gösteren yayınları, barbarca bir cinayetle …

hur2

Hürriyet’in Suriyeliler provokasyonu vahşeti getirdi

Türkiye bugün Sakarya’da yaşanan bir vahşete uyandı. Suriyeli hamile kadın, tecavüze uğradıktan sonra 10 aylık …

dogan

Vahşetin ortağı Doğan medyası

Sakarya’da 20 yaşındaki 9 aylık hamile Emani Al Rahmun’u kaçırıp tecavüz ettikten sonra vahşice katleden …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir