Anasayfa / ANALİZ / Aydın Doğan’dan FETÖ’nün kaçak kasasına aklama paklama operasyonu!
hurriyet-ipek2

Aydın Doğan’dan FETÖ’nün kaçak kasasına aklama paklama operasyonu!

Aydın Doğan bir kez daha Fetocu terör örgütüyle işbirliğinde suçüstü yakalandı


MEDYAGUNDEM.COM- Aydın Doğan’ın Hürriyet’i bugün ekonomi sayfasında yer alan bir haberle Fetocu terör örgütünün kaçak kasası Akın İpek’i aklama operasyonu çekti.

Gazetenin ekonomi sayfasında yer alan ve sadece terör örgütünün kaçak finansörünün ağzından tek yanlı bir haberciliğin net örneğiyle Akın İpek’in şaibeli para hareketlerinin olmadığı algısına çabalandı.

Akın İpek’in şirketlerine yönelik operasyona neden olan “7 milyar dolarlık şaibeli para hareketi” için Hürriyet gazetesi, “Akın İpek 7 milyar dolar transferin mümkün olmadığını söyledi, ‘böyle param yok’ dedi” diyerek FETÖ’nün kaçak kasasını masum göstermeye çalıştı.

Akın İpek’e yönelik soruşturmayı hedef alan haberde, öyle sinsi bir operasyon çekildi ki, “PWC denetledi” kutusunda yer alan “Koza İpek Holding’in 3 şirketinin halka açık kısımlarında; geçen haftaki verilere göre Koza Altın’ın yüzde 85’i, Koza Madencilikte yüzde 59.6’sı ve İpek Enerji’de de yüzde 50’si yabancı yatırımcı. Holding şirketleri uluslararası denetim kuruluşu PricewaterhouseCoopers (PWC) tarafından denetleniyor.” bilgisiyle FETÖ’nün finansörünün şaibeli iş yapmayacağı mesajı verildi.

hurriyet-ipek1

Haberde de Koza İpek Holding yetkilililerinden “özel servis” tek yanlı açıklamalar yayınlandı.

Tek yanlı tamamen Fetocu terör örgütünün kara paracı kasasını aklamaya yönelik haberde ne soruşturmadan detaylar yer aldı, ne MASAK’tan, ne de savcılıktan hiçbir yetkilinin görüşüne başvurulmadan sadece Akın İpek’i aklama işi yapıldı.

Aydın Doğan bir kez daha Fetocu terör örgütüyle işbirliğinde suçüstü yakalandı.

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir