Anasayfa / GENEL / Aydın Doğan’dan ‘barış’ talimatı!
dogan-barıs1

Aydın Doğan’dan ‘barış’ talimatı!

MEDYAGÜNDEM- Eğer bazı “iblisler” sabote etmezse Kürt sorununda barış için çözüm yakın. Medyada çözüme olan destek dikkat çekici.

Bizzat Aydın Doğan’ın Kürt sorununda barış sürecine tam destek talimatı verdiği gündeme yansıdı. Radikal’in yayın yönetmeni Eyüp Can, Aydın Doğan’ın grup bünyesindeki genel yayın yönetmenlerine yazdığı kısa mektubu paylaştığı yazısında, Doğan’ın “barış dili” çağrısına dikkat çekti. “Radikal’in detaylı bir biçimde duyurduğu gelişmeler Aydın Bey’i de heyecanlandırmış. Aydın Bey yaşanan son gelişmelerden sonra grubun tüm çalışanlarıyla paylaşılmak üzere yayın yönetmenlerine bir mektup yazmış.” diyen Can, Aydın Doğan’ın mektubunu köşesine taşıdı.

Aydın Doğan’ın bu talimatı anlaşılan İmralı ile başlayan müzakerelerle beliren barış sürecinin en fazla rahatsız ettiği Ertuğrul Özkök’e sökmüyor. Doğan’ın samimiyeti de Özkök’ün provokasyonlarına alacağı tepkiyle belli olacak. Çünkü Hürriyet’teki köşesinde “Bu ülkede Türk’üm diyebilmek Kürt’üm diyebilmekten daha zor hale gelmişse Kürt sorunu sadece İmralı’daki görüşmelerle çözülebilir mi” diyen Özkök’ü süreci şimdiden zehirlemeye başladı bile.

İşte Aydın Doğan’ın Doğan Grubu bünyesindeki yayın yönetmenlerine yazdığı o mektup:

————————————————————————-

Değerli Arkadaşlarım,

Ülkemizde, son günlerde, terör sorununun çözümü ve Kürt sorunu ile ilgili önemli bazı gelişmeler yaşanıyor. Sürecin seyrini objektif biçimde izlemek ve özgürce yorumlamak temel işlevimiz olmakla birlikte, ülkemizin menfaatleri açısından yüksek derecede sorumlu bir yayıncılık çizgisi izlemek de görevimizdir.

Bu bakımdan, bu süreç boyunca, barış dilini korumaya, süreci, olumsuz etkileyebilecek çatışmacı yaklaşımlardan kaçınmaya özen göstermeliyiz. Söylemimizi, sözcüklerimizi seçerken, yaratacağı algıyı göz önüne alarak hareket etmeliyiz.

Hepinizin, gazetecilik ilkeleriyle birlikte, yüksek sorumluluk içinde hareket edeceğinize güvenim tamdır.

Sevgilerimle Aydın Doğan

——————————————————————————————————————-

MEDYAGUNDEM

murat

Aydın Doğan’dan KK’nın FETÖ yürüyüşüne “yazar” hizmeti!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun arkasına PKK, DHKP-C gibi terör örgütlerini alarak FETÖ için yaptığı …

arman6

Ayşe Arman’ı da kov Aydın Doğan!

İrfan Değirmenci’yi siyasi pozisyon aldığı için kovan Aydın Doğan aynı kural ihlali yapan Ayşe Arman’ı …

chp1

Aydın Doğan ve tetikçileri bu habere itibar etmedi!

Star gazetesinde Ahmet Kekeç’in “FETÖ’nün CHP imamı Enis olamaz” başlıklı yazısı şöyle… Şimdi neden sustuğunu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir