Anasayfa / GENEL / Aydın Doğan’a kapı duvar!
dogan-randevu

Aydın Doğan’a kapı duvar!

Taksim Gezi Parkı olaylarının ardından bir kısım medyanın tavrını ve duruşunu eleştiren hatta kod ederek bazı köşe yazarlarını sert şekilde eleştiren Başbakan Tayyip Erdoğan, bu tutumunu bazı medya patronlarına karşı da sürdürüyor. Başbakan Erdoğan, ilişkilerinin pek de iyi olmadığı aşikar olan Aydın Doğan’a 4 aydır randevu vermiyor. Aydın Doğan, araya hatırı sayılır aracılar sokmasına rağmen Başbakan’dan bir türlü randevu alamadı. Daha önce de başka sebeplerle Başbakan’ın tepkisine mazhar olan Aydın Doğan, Başbakan’dan randevu alabilmek için Taha Akyol ve Mehmet Ali Birand gibi isimleri devreye sokmuştu. Ancak bu kez durum farklı. Birand artık aramızda değil ve Taha Akyol’un çabaları da bu kilidi açmaya yeterli olmadı. Yakın çevresinden edindiğimiz bilgilere göre Erdoğan bu tavrını sürdürmeye kararlı ve Aydın Doğan’la görüşmek istemiyor.

HASAN AĞABEY DE ARTIK YOK

Tabi daha önce Aydın Doğan’ın bir de Hasan Ağabey kozu vardı. Başbakan Erdoğan’ın, ‘Hasan abi’ diye hitap ettiği Hasan Cemal, Demirören grubuna geçtikten sonra Milliyet’ten ayrılmak zorunda kaldı. Hasan Cemal’i Milliyet’e veda etmeye kadar götüren süreç, Namık Durukan’ın İmralı zabıtlarını yazmasıyla başlamıştı. Yaşanan tartışmada Hasan Cemal habere destek veren iki yazı kaleme almış, Namık Durukan’ı kutlarken, “Gazete yapmak ayrıdır, devlet yönetmek ayrıdır. İkisi birbirine karıştırılmasın. Kimse de kimsenin işine öyle karışmasın” demişti. Başbakan Erdoğan, yazının yayımlandığı gün, yani 2 Mart’ta “Gazeteciliğiniz batsın” diyerek doğrudan Hasan Cemal’i hedef almıştı. Başbakan’ın nazarında artık Hasan Cemal de yok ve Doğan grubu için çalışmıyor. Bu olaydan sonra Başbakan’ın hedefinde Gezi Parkı olaylarına ‘destek veren kışkırtan’ medya organları vardı ve köşe yazarları da bundan nasibini aldı. CNN’in ve Hürriyet’in yayınlarını ‘yanlı ve kışkırtıcı’ bulan Erdoğan, diğer medya patronlarıyla görüşürken, hatta yan yana fotoğraf dahi verirken Aydın Doğan’a tavır koydu.

DAHA ÖNCE DE TAVIR KOYMUŞTU

Başbakan Erdoğan’ın Aydın Doğan’a yönelik bu tavrı ilk değil. Daha önce de AK Parti iktidarının ilk yıllarında, 2004’te Başbakan Erdoğan, Aydın Doğan’ın tüm ısrarlarına rağmen randevu vermemiş, her şeyi göze alarak Başbakanlık merkez binadaki makama gelen Aydın Doğan, 6 saat boyunca özel kalemde beklemek zorunda kalmıştı. Aydın Doğan’ın Başbakan Erdoğan’la daha sonraki görüşmeleri hep hatırı sayılır aracılar sayesinde ve hasbelkader gerçekleşmişti. (ENSONHABER)

MEDYAGUNDEM

murat

Aydın Doğan’dan KK’nın FETÖ yürüyüşüne “yazar” hizmeti!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun arkasına PKK, DHKP-C gibi terör örgütlerini alarak FETÖ için yaptığı …

arman6

Ayşe Arman’ı da kov Aydın Doğan!

İrfan Değirmenci’yi siyasi pozisyon aldığı için kovan Aydın Doğan aynı kural ihlali yapan Ayşe Arman’ı …

chp1

Aydın Doğan ve tetikçileri bu habere itibar etmedi!

Star gazetesinde Ahmet Kekeç’in “FETÖ’nün CHP imamı Enis olamaz” başlıklı yazısı şöyle… Şimdi neden sustuğunu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir