Anasayfa / ANALİZ / Aydın Doğan ve FETÖ anında Selo’yu sattı!
selo-satis

Aydın Doğan ve FETÖ anında Selo’yu sattı!

1 Kasım genel seçiminden önce Aydın Doğan medyası ve Fetocu terör örgütü HDP’yi Türkiye partisi gibi göstermek için ihanet dolu bir kampanya yürütüler. PKK terör örgütünün siyasi uzantısı HDP’yi Türkiye partisi diye bu millete yutturmaya kalkıştılar. Aydın Doğan’ın “cici çocuğu” Selo’yu seçimde sonra en başta Doğan sattı. Fetocu terör örgütü de aniden HDP’yi PKK partisi ilan etti. Milli medya PKK partisi HDP’nin Türkiye partisi gibi pazarlanması ihanetine karşı büyük bir mücadele sarfetti. Şimdi haklı çıkan milli medya oldu. Aydın Doğan medyası ve FETÖ medyası da aynı çizgiye geldi. Bugün Hürriyet yazarları Ahmet Hakan, Taha Akyol, Mehmet Y. Yılmaz ve Fatih Çekirge ve FETÖ’nün Taraf’ı HDP’yi PKK partisi ilan etti.


taraf-hdp

Taha Akyol: Kandil’e karşı durmadı aksine yakın durdu

HDP’liler şu gerçeği çok iyi görmelidir: “Türkiyelileşme” görüntüsü verdiklerinde yüzde 13 oy aldılar. O konjonktürde Demirtaş “emanet oylar”a teşekkür etti. Kandil’deki KCK’nın şeflerinden Duran Kalkan, Cemal Bayık, Bese Hozat gibi isimler Demirtaş’ı azarladılar, “Emanet oy yok, bu oylar mücadelemizin eseridir” diye çıkıştılar. “Devrimci halk savaşı” ilan ettiler… HDP bunlara karşı tavır almadı, aksine çok yakın durdu. Ve 7 Haziran’da yüzde 13 oy alan HDP bu kez barajı güçlükle aştı. HDP iki seçim arasında 1 milyon 100 bin oy kaybetti, hem de sadece Batı’da değil, Kürt vatandaşlarımızın yoğunlukla yaşadığı illerde oy kaybetti! HDP büyümek istiyorsa KCK’ya mesafe koymak, şiddet metotlarına açıkça karşı çıkmak zorundadır.

Kaybedeni çok kazananı Erdoğan olan seçim

Mehmet Y. Yılmaz/Hürriyet

HDP’nin baraj sorunu olmadığını gösteren araştırmaların bu işte ne kadar rolü olduğunu bilemeyiz ama bu yazıyı yazdığım saatte HDP barajı ancak kıl payı aşabiliyordu.

Bunun bir nedeni 7 Haziran’da HDP’ye gelen oyların “ödünç” oy olduğunu bu partinin algılayamamış olmasıdır.
Ama asıl önemli neden PKK’nın eylemlerinin Güneydoğu’daki birçok kenti yangın yerine çevirmiş olmasıdır.
HDP, bu eylemlere karşı kesin bir tavır alamadı, “özerklik ilanı” gibi aptalca girişimlerin karşısında duramadı.
Bu tavrıyla PKK’nın savaş ağalarının ekmeğine de yağ sürmüş bulunuyor.
Kısacası, HDP, PKK’nın “askeri vesayetinden” kurtulmayı başaramadı.
Kim bilir, belki de zaten böyle bir sonucu da bekliyorlardı ve istiyorlardı diye düşünmeden de edemiyorum.

AK Parti zaferi ve madde madde seçim analizim

Fatih Çekirge/Hürriyet

HDP AÇISINDAN

6) Seçmen terörü lanetlemeyen HDP’ye açtığı krediyi geri almıştır. Vatandaş öz yönetim gibi ifadelerle hareket eden Kandil zihniyetine hayır demiştir. Bu mesajı açıktan vermiştir.

AK Parti nasıl kazandı?

Ahmet Hakan/Hürriyet

– 7 Haziran’dan sonra PKK’nın şiddete başvurması, HDP’nin de bu şiddete net ve sert bir şekilde itiraz etmemesi… Kürtlerin bir kısmının AK Parti’ye yönelmesine yol açtı.

*

– HDP’nin eşbaşkanları Demirtaş ve Yüksekdağ, özeleştirilerini vermeli… Gerekirse “Biz yükselttiğimiz oyları düşürdük” diyerek bırakmalı.

*KAYBEDENLER

-DEVLET Bahçeli…
– Demirtaş/Yüksekdağ…
– Kemal Kılıçdaroğlu…
– Araştırma şirketleri..

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

1 Yorum yapıldı

  1. aydın doğan pkk ya açık ve aleni şekilde verdiği destekle 7 haziranda hdp yi meclise sokmak suretiyle terör eylemlerinde 150 şehit vermemize neden olmuştur. Bu aydın doğan medyasının bu ülkeye maliyetinin en son noktasıdır.Artık tahammülümüz kalmamıştır. kesinlikle yargılanmalı ve hakettiği cezaya çarptırılmalıdır şimdiye kadar basın özgürlüğü kisvesiyle işledikleri hiçbir suçun bedelini ödemeyen doğan medyası bu durumun verdiği öz güven ve dokunulmazlık hşssiyle ülkemize 40 yıldır kan kusturmuştur bu kez de yaptıkları yanına kalırsa bu suçları işlemeye devam edecektir buna izin verilmemelidir..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir