Anasayfa / ANALİZ / Aydın Doğan Nedim Şener’e diyetini ödetti!
nedim-dogan

Aydın Doğan Nedim Şener’e diyetini ödetti!

Seni anlıyoruz Nedim Şener, patronuna diyet ödüyorsun!


MEDYAGUNDEM.COM- Sahibi olduğu medyayı bir terör örgütü propagandasına dönüştüren Aydın Doğan’a bugün Posta gazetesinde Nedim Şener sahip çıkmış! 

Şehit savcının kafasına silah dayayan DHKP-C’li teröristlerin boy boy fotoğrafını basıp, medyasında teröriste “eylemci” diyen Aydın Doğan, battığı çukurdan kurtulmak için Nedim Şener’i bile kullandı!

Bugün özetle Şener, “Patronum iyidir, teröre falan destek olmaz, bana sahip çıktı, maaşımı ödedi, mağdur etmedi” anlamında bir yazı yazdı.

Gülen terör örgütünün Oda TV kumpasıyla cezaevine gönderildiği dönem, kendisine Aydın Doğan’ın nasıl sahip çıktığını anlatan Şener, bu yüzden patronunun teröre destek vermeyeceğini savundu.

Şener’in yazısındaki şu ifadeleri aslında patronu için o yazıyı neden yazdığının da ipuçlarını veriyor. Şener bir anlamda “diyet” ödemiş. Bakın ne yazmış:

Aydın Doğan’a bir suçlama yapacaksanız bu ‘terör örgütüne yardım, yataklık ya da propagandasını yapmak’ olamaz. Aydın Doğan’ın bir suçu varsa o da ‘gazeteciliğe yardım ve yataklık’ olabilir. Bunu yaşadığım bir olay üzerinden anlatayım. 

Aydın Doğan, ‘Ergenekon Silahlı Terör Örgütü Üyesi’ suçlamasıyla tutuklu olduğum 2011 yılı Mayıs’ında çalıştığım Milliyet Gazetesi’ni Demirören grubuna sattı. Erdoğan ve Yıldırım Demirören gazeteyi içindeki personeliyle devraldı. Yıldırım Demirören’in Doğan Grubu’ndan ilk talebi şu oldu; ‘Nedim Şener’i istemiyoruz.’ Tüm personel yerini korudu, beni hapisteyken işten attı. 

Silivri’de tutukluyken ve ay başında aldığım maaştan başka geçimini sağlayacak geliri olmayan benim gibi biri için bunun ne anlama geldiğini tahmin edebilirsiniz. Hem tutuklusunuz hem de geçinecek tek kuruşunuz yok. Yıldırım Demirören’in o talebi üzerine Aydın Doğan, kızı Hanzade Doğan Boyner ve Posta’nın yöneticisi Rıfat Ababay benim Milliyet’teki kadromu Posta Gazetesi’ne aldılar. Ve olası bir mağduriyeti önlediler. O yetmedi gazetenin imkanları ve avukatları da hep yanımda oldu.

… İşte o zor günlerde Aydın Doğan ve kızı Hanzade Doğan Boyner gazeteciliğe sahip çıkmıştır. Ben şahitlik ederim ki, Aydın Doğan’a atfedilecek bir suçlama varsa şudur; ‘gazeteciliğe yardım ve yataklık.'”

SENİ ANLIYORUZ ŞENER DİYET ÖDÜYORSUN?

Doğan Yayın İlkeleri Kurulu bile yazarı olduğun Posta için, “Posta gazetesinin, 1. Sayfadan Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın şehit oluşunu haber olarak verirken, terör örgütünün sembollerini gösterir bir fotoğraf kullanması, Yayın İlkeleri açısından yanlış olmuştur.” şeklinde suç itirafında bulunurken, sen Nedim Şener patronun için diyet ödemek zorunda kalıyorsun.

Eminiz o yazın hiç içine sinmedi. Eminiz vicdanın sızladı. Eminiz bir çocuk babası olarak şehit savcı Mehmet Selim Kiraz’ın çocuğunun cenazedeki o bakışı aklına geldi.

Geçim derdi biliyoruz. Patronun “hadi koçum sana sahip çıktık, diyetini öde” dedi ve sen de Aydın Doğan için “tetikçilik” yaptın!

Yazık, seni anlıyoruz ve adına üzülüyoruz.

 

MEDYAGUNDEM

murat

Aydın Doğan’dan KK’nın FETÖ yürüyüşüne “yazar” hizmeti!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun arkasına PKK, DHKP-C gibi terör örgütlerini alarak FETÖ için yaptığı …

arman6

Ayşe Arman’ı da kov Aydın Doğan!

İrfan Değirmenci’yi siyasi pozisyon aldığı için kovan Aydın Doğan aynı kural ihlali yapan Ayşe Arman’ı …

chp1

Aydın Doğan ve tetikçileri bu habere itibar etmedi!

Star gazetesinde Ahmet Kekeç’in “FETÖ’nün CHP imamı Enis olamaz” başlıklı yazısı şöyle… Şimdi neden sustuğunu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir