Anasayfa / GENEL / Aydın Doğan neden Gülen örgütüne çaktı?
hurriyet-cemaat

Aydın Doğan neden Gülen örgütüne çaktı?

‘Paralel Yapı’ya karşı son bir yıldır neredeyse hiçbir eleştiride bulunmayan olan Hürriyet Gazetesi’nin yasadışı dinlemelerle ilgili, dünkü “DİNLENEN VIP İSİMLER” başlığıyla yayınlanan manşeti, “Neden şimdi?” sorusunu akla getirdi. A Haber’de ‘Birlikte Bakalım’ programında konuşan Sabah Gazetesi yazarı Mahmut Övür, Hürriyet’in ‘Paralel Yapı’ya karşı değişen tutumunu “Artık hava başka türlü esiyor” diyerek yorumladı.


‘İŞ ADAMLARININ ÇOĞU PENSİLVANYA’YA GİTTİ’

İki açıdan da bakmak gerekiyor. Dinlenen isimlerin bir kısmı farklı olsa da bu konu Yeni Şafak’ın da manşetiydi. O zamanlar Hürriyet buna hiç de sıcak bakmadı. ‘Paralel Yapı’ herkesi dinleyerek bir korku cumhuriyeti yaratmaya çalışan, herkesi dinleyerek teslim almaya çalışan bir akıl. İş adamlarının çoğu Pensilvanya’ya gitti, korkudan biat ettiler. Eskiden askere biat ediliyordu, şimdi Pensilvanya’ya. Herkesi dinledikleri için, kimin nerede zaafı var, eksiği var, hangi işte problemi, kim kiminle rekabet ediyordu bunların hepsini biliyorlardı.

‘ROTANIN DEĞİŞTİĞİNİ GÖRDÜLER’

Türkiye’de 10 yıldır iktidarla mücadele eden bir merkez medya aklı vardı. Kavga etmeye çalıştılar, her şeye destek verdiler. Ama artık Türkiye’nin bölgedeki gücü artıyor, rota değişiyor, onlar da rotasını değiştirmek zorunda kalıyorlar. Artık hava başka türlü esiyor.

MEDYAGUNDEM

Cinayet azmettiricisi Hürriyet!

Hürriyet gazetesi ve Doğan Haber Ajansı’nın günlerdir Suriyeli mültecileri hedef gösteren yayınları, barbarca bir cinayetle …

hur2

Hürriyet’in Suriyeliler provokasyonu vahşeti getirdi

Türkiye bugün Sakarya’da yaşanan bir vahşete uyandı. Suriyeli hamile kadın, tecavüze uğradıktan sonra 10 aylık …

dogan

Vahşetin ortağı Doğan medyası

Sakarya’da 20 yaşındaki 9 aylık hamile Emani Al Rahmun’u kaçırıp tecavüz ettikten sonra vahşice katleden …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir