Anasayfa / GENEL / Aydın Doğan ne iş; İpek’e var Vuslat’a yok!
ipek

Aydın Doğan ne iş; İpek’e var Vuslat’a yok!

Aydın Doğan 1 Kasım’a kadar paralele destek çıktı. Seçim sonrası ise af dileyip illegal yapılanmayla mücadele etme sözü verdi 1 gün sonra Paralel Devlet’in kayıtlarında Vuslat Doğan Sabancı’nın da dinlendiği ortaya çıkınca sözünden döndü Akın İpek için tüm desteğini esirgemeyen Doğan, kızına yapılan telekulak kumpasına ise ses çıkarmadı.


Hürriyet’in patronu Aydın Doğan eski günlerindeki gibi canı istediğinde hükümet devirip hükümet kuramayınca; kirli emelleri için tehlikeli ittifaklar kurdu. Hükümete açtığı savaşta, muhalif olarak gördüğü herkesi yabancı ya da terör örgütü demeden işbirlikçisi yapan Doğan, Yeni Türkiye’nin temellerine dinamit sokmaya kalkışan herkese kol kanat gerdi. Bu güçlü ittifakın en önemli aktörleri ise PKK’nın siyasi uzantısı HDP ve Gülen Örgütü oldu. Özellikle Fethullah Gülen’in ses kayıtlarında Pensilvanya’ya hürmetler gönderen ve Gülen’e övgüler yağdıran Aydın Doğan, Paralel Örgüt’e vurulan her darbede ortalığı ayağa kaldırdı.

DOĞAN’IN DENGESİ BOZULDU
Doğan’ın gazete ve televizyonları, kumpas davalarında ve Gülen Örgütü’ne yapılan operasyonlarda Fethullah Gülen’in ismini hiç kullanmadığı gibi, Paralel Örgüt ibaresini bile ağzına almadı. Hukuksuz finansal işlemler nedeniyle Akın İpek’in holdingine kayyum atanınca ise Doğan adeta kendinden geçti. Kanaltürk, Bugün gazetesi gibi medya organlarına da kayyum atanmasına köpüren Doğan’ın gazete ve televizyonları; Akın İpek’i savunmak adına hükümete zehir zemberek açıklamalarda bulundu. Üstelik Aydın Doğan Akın İpek için bir başyazı kaleme almaktan bile çekinmedi. Ancak iktidar seçimi tekrar kazanınca Aydın Doğan’ın dengesi bozuldu. Bir anda barış mesajları vermeye başladı. Tüm yazarları ve programcıları hata yaptıklarını itiraf etti. Aydın Doğan ise bir “Başyazı” daha yayınladı ve özürler diledi. Devlet içindeki her türlü illegal yapıyla mücadeleye destek vereceğini söyledi.

VERDİĞİ SÖZ 24 SAAT SÜRDÜ
Aynı gün Paralel yapılanmaya karşı gerçekleşen operasyonlarda Doğan’ın gazeteleri ‘Paralel devlet’ ve ‘1 numaralı sanık Fetullah Gülen’ ibarelerini kullandı. Ancak, “Kelkitli Doğan”ın yiğitliği buraya kadardı. Paralel’in, Hürriyet’in başındaki öz kızı Vuslat Doğan Sabancı’yı ve birçok Doğan Holding çalışanını da dinlediği ortaya çıktı. Ama FETÖ’nün finansörü Akın İpek’in şirketleri için aslan kesilen Doğan, skandala aldırmadı. Gazeteleri Hürriyet ve Posta’da tek satır haber yaptırmadı. İş dünyası gibi ailesi de şoka uğradı. Doğan Holding ise Paralel Telekulak skandalıyla ilgili cılız bir tepki verdi. Holdingin bir yetkilisi ‘Paralel Örgüt’ bile diyemeden “Bu bir alçaklık” açıklamasıyla dinleme kumpasını geçiştirdi.

KİMLER DİNLENMİŞTİ?
Doğan Grubu’nda paralel dinlemelere takılan isimler arasında şu kişiler bulunuyor: Vuslat Doğan Sabancı Doğan Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Hürriyet Yönetim Kurulu Başkanı Mehm et Yörük Doğan Holding Finans ve Fon Yönetimi Başkan Yardımcısı İhsan Karacan Doğan Holding Yönetim Kurulu Üyesi Yener Şenok Doğan Holding Mali İşler Başkan Yardımcısı Hakan Genç Doğan Holding Avrupa Temsilcisi Sü leym an Kocakaya Doğan Dış Ticaret Yöneticisi Orhan Bi rgi t Aydın Doğan Vakfı Yürütme Kurulu Başkanı (eski)

ALİ SABANCI UÇUŞTA!
Aydın Doğan’ın, kızı Vuslat Doğan Sabancı’ya kurulan paralel kumpası görmezden gelmesinin hemen ardından, Vuslat hanımın kocası Ali Sabancı’dan da farklı bir açıklama geldi. 2014’te AK Parti karşıtı seçim kampanyasına reklam afişleriyle destek veren Aydın Doğan’ın damadı “Pazar günü 54 milyon insan ankete katıldı. Şimdi herkes anketten bir numara çıkana destek olacak” dedi.

(TAKVİM)

MEDYAGUNDEM

feto2

Teröristbaşının şifresi çözüldü

Teröristbaşı Gülen’in 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde Amerikan gazetesine verdiği röportajında kullanılan fotoğrafın şifreleri çözüldü. …

darbe

Allah’a değil Feto’ya tapan sapıklar!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Marmaris’te kaldığı otele, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi saldırı düzenleyen 1’i …

feto

Teröristbaşının son oyunu!

Teröristbaşı Fetullah Gülen, dün bir Mısır gazetesine “darbeyi Atatürkçü ve laik subaylar yaptı, bizim ilgimiz yok” …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir