Anasayfa / ANALİZ / Aydın Doğan medyasında PYD terör örgütü federasyon kurdu coşkusu!
radikal-pyd4

Aydın Doğan medyasında PYD terör örgütü federasyon kurdu coşkusu!

Oyun ne; PKK terör örgütüne Suriye’nin kuzeyinde devlet kurdurmak… PKK’nın Suriye’deki uzantısı ya da PKK maskeli terör örgütü kim? PYD. İşte o terör örgütü PYD, Suriye’nin kuzeyinde Kürt federasyonu ilan ettiğini açıkladı. Bu gelişmeyi Aydın Doğan’ın Radikal’i “Suriyeli Kürtler’in zaferi” gibi sundu. PYD terör örgütünün kendi kendine gelin güvey olmasını coşkuyla karşıladı. Radikal’deki haberde PYD’den hiç söz edilmeden, “Suriye’deki Kürtler” denildi. ABD’nin bile “PYD’nin federasyon ilanını tanımayacağız” demesine rağmen, Radikal’in PYD için gaza gelmesi, Aydın Doğan medyasının neye hizmet ettiğini de bir kez daha gösterdi. İşte Radikal’in haberi şöyle….


Suriye’deki Kürtlerin ülkenin kuzeyinde federalizm ilan ettiği açıklandı. Kürtlerin kontrolündeki üç kanton da federalizme onay verdi.

RADİKAL – Rimelan’da dünden bu yana düzenlenen ve federalizmin ele alındığı toplantıda, Kuzey Suriye Birleşik Demokratik Sistemi metninin kabul edildiği bildirildi. Kürtlerin kontrolündeki üç kantonun da, federalizme onay verdiği kaydedildi.

ŞAM: YASAL ETKİSİ YOK
Suriye hükümeti ise kararın hemen ardından yaptığı açıklamada, federalizm ilanının resmi ya da siyasi bir etkisi olmayacağını belirtti. (Sputnik)

radikal2 radikal3

MEDYAGUNDEM

tsk2

TSK’ya darp kumpası

Hudut hattında yakalanan kaçaklara kötü muamele yapan askerlerin görüntülerinin yurt dışından servis edildiği belirlendi. Söz …

ypg

ABD’den teröristlere yeni isim

Terör örgütü YPG’ye ‘isim değiştirme’ tavsiyesinde bulunduklarını belirten ABD Özel Kuvvetler Komutanı Orgeneral Thomas, YPG’nin …

kk2

KK ile PKK aynı yalanı söylüyor

PKK elebaşısı Mustafa Karasu ile Kılıçdaroğlu aynı ağızdan konuşarak 15 Temmuz’u değil, OHAL’in ilan edildiği …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir