Anasayfa / GENEL / Aydın Doğan medyası ülkücüleri de isyan ettirdi!
ahc2

Aydın Doğan medyası ülkücüleri de isyan ettirdi!

Aydın Doğan medyasının siyaseti dizayn operasyonları bu kez ülkücülerin öfkesine neden oldu.


Ortadoğu gazetesi yazarı Kadir Yıldız, gazeteci Ahmet Hakan’ın CNN Türk’teki programına muhalif MHP’lileri çıkarmasını eleştirerek, birilerinin MHP’yi medya gücüyle dizayn etmeye çalıştığını ima etti.

MHP’deki Genel Başkanlık tartışmalarını hatırlatan Kadir Yıldız, “Ahmet Hakan, Sinan Oğan ve Meral Akşener’in kesişim noktası HDP hayranlığı… Sinan Oğan’ın HDP’yi Türkiye’de ilk öven kişi olduğunu cümle alem biliyor. Meral Akşener ise “HDP’nin barajı aşmasının kendisi için bir mahsuru olmadığını” rahatlıkla ifade eden bir muhterem. Koray Aydın ise bunlar için sadece “ülkücü geçmişiyle” kullanılması gereken bir kalkan… Çünkü o geçmiş diğer ikisinde yok!” diye yazdı.

Ahmet Hakan’ın “MHP’deki liderlik yarışının üzerine iştahla gidiyoruz. Neden böyle yapıyoruz? Bunun üç nedeni var. BİR: Gazetecilik, yapısı itibariyle böyle bir meslek. İKİ: Kamuoyu en çok böyle olayları merak edip okuyor. ÜÇ: Konuşulacak ve konuşturulacak olgular, daha çok parti içi meselelerden çıkıyor” sözlerini hatırlatan Yıldız şöyle devam etti:

“Bu sözler Ahmet Hakan’ın amacının doğruyu bulmak değil, reyting olduğunu…

Maksadının gazetecilik değil, dedikodu olduğunu…

Hedefinin tarafsızlık değil, fitneden taraf olduğunu gayet net bir şekilde ortaya koyuyor.

***

Gelinlik kızlar gibi makyajladığı HDP elinde kalınca, yönünü MHP’deki sözde parti içi muhalif isimleri cilalamaya çevirip saadet zinciri kuran Ahmet Hakan, gerçekten tarafsız bir gazeteci olsaydı:

Şişirmeye çalıştığı Sinan Oğan’a “Sedat Peker’in en yakın adamıyla ne işiniz var?” diye sorardı.

Meral Akşener’e “MHP delegelerine hakaret eden Ali Serim ile yakınlığınızın sebebi nedir? Bu Ali Serim kimdir?” diye sorardı.

Koray Aydın’a “Siz Trabzon 1. sıradan vekil seçilememiş birisiniz. İlinizde başarı sağlamadan MHP’de başarı sağlamayı nasıl düşünüyorsunuz?” diye sorardı.

Tabii ki, amacı gerçekten tarafsız gazetecilik olmuş olsaydı…”

MEDYAGUNDEM

murat

Aydın Doğan’dan KK’nın FETÖ yürüyüşüne “yazar” hizmeti!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun arkasına PKK, DHKP-C gibi terör örgütlerini alarak FETÖ için yaptığı …

kemal

Ağzındaki baklayı çıkardı; işte kaos itirafı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, toplumu karşı karşıya getirebilecek eylemler yapabileceklerini söyledi. Kandil’in de destek …

mhp

FETÖ’nün MHP’yi karıştırma oyunu da bozuldu

MHP’de muhalif isimlerin düzenlediği ‘korsan’ genel kurulda alınan kararlar, mahkeme tarafından yok sayıldı. MHP Genel …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir