Anasayfa / GENEL / Aydın Doğan işareti verdi Sedat Ergin’i kovuyor!
cekirge

Aydın Doğan işareti verdi Sedat Ergin’i kovuyor!

Aydın Doğan işareti kendi kanalı CNN Türk’te verdi, Hürriyet’in genel yayın yönetmenliği koltuğundan Sedat Ergin’i indiriyor.


MEDYAGUNDEM.COM- 1 Kasım sonrası sahibi olduğu medya grubunu yeniden dizayn etme görüntüsü veren Aydın Doğan, damadı Mehmet Ali Yalçındağ’ı Doğan medya grubunun CEO’su yapmasının ardından, şimdi de Hürriyet’in tepesinde operasyona hazırlanıyor.

İlk işareti de bugün kendi kanalı CNN Türk’te verdi. Hürriyet Gazetesi yazarı Fatih Çekirge, bugün CNN Türk’te Hakan Çelik’in sunduğu Hafta Sonu programına katıldı, bol bol Ak Parti güzellemeleri yapıldı. Çekirge’nin verdiği mesajlar gayet açıktı; Sedat Ergin kovuluyor, Çekirge yerine geliyor… Hakan Çelik’in programına Çekirge’nin çıkmasının Doğan medyası dengelerinde bir anlamı var. Çelik Doğan’a yakın bir gazeteci. Beraber simit yerler, çay içerler… Çekirge’nin Çelik’in programına çıkması bir Aydın Doğan operasyonu olarak da okunabilir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı bir televizyon programında söylemediği sözleri söylemiş gibi yansıttığı öne sürülen Hürriyet internet sitesinin sorumlusu olduğu gerekçesiyle Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin hakkında, ”Cumhurbaşkanına hakaret” suçundan 4 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılmıştı. Dolayısıyla Ergin için artık Aydın Doğan nezdinde gelecek yok.

Çekirge’nin Hakan Çelik’in Can Dündar’ın tutuklanmasına sebep olan MİT TIR’ları haberleriyle ilgili “MİT TIR’ları haberini siz yapar mıydınız?” sorusuna verdiği “Önce incelerdim bakardım nedir ne değildir? Ama yapmazdım” cevabı da Hürriyet’teki yeni döneme dair ipucu niteliğindeydi.

MEDYAGUNDEM

Cinayet azmettiricisi Hürriyet!

Hürriyet gazetesi ve Doğan Haber Ajansı’nın günlerdir Suriyeli mültecileri hedef gösteren yayınları, barbarca bir cinayetle …

hur2

Hürriyet’in Suriyeliler provokasyonu vahşeti getirdi

Türkiye bugün Sakarya’da yaşanan bir vahşete uyandı. Suriyeli hamile kadın, tecavüze uğradıktan sonra 10 aylık …

dogan

Vahşetin ortağı Doğan medyası

Sakarya’da 20 yaşındaki 9 aylık hamile Emani Al Rahmun’u kaçırıp tecavüz ettikten sonra vahşice katleden …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir