Anasayfa / GENEL / Aydın Doğan ilan alamayınca iftiralara başlamış
ilan1

Aydın Doğan ilan alamayınca iftiralara başlamış

Doğan medyası, Kalyon Grup’un ‘Asrın Projesi’ ilanını alamayınca iftira atıp, şantaja başladı. Aydın Doğan gazetesinden Kalyon Grup’a saldırdı, ardından reklamcısına e-mail attırıp “Bize reklam verin” dedi


28 Şubat soruşturmasında POAŞ dosyasıyla köşeye sıkışıp, kirli çamaşırları ortalığa saçılınca hırçınlaşan Aydın Doğan para koparmak için iyice çirkinleşti. Kamuoyunda ‘Asrın Projesi’ olarak bilinen Türkiye’den KKTC’ye su temin eden projenin açılışı için yayın grubuna reklam gelmeyince çılgına dönen Aydın Doğan iftiralarla şantaja başladı. Doğan, CHP’yi yanına alarak gazetesi Hürriyet üzerinden SABAH’a ve patronuna saldırdı. CHP’li Aykut Erdoğdu’nun zihni sinir iddialarını manşete çıkaran Doğan’ın gerçek yüzü ise Kalyon Grup’a gelen e-maille ortaya çıktı.

KANAL D’DEN MAİL GELDİ
Kalyon Grup’un yaptığı KKTC su temini projesi için ilan alamayınca Hürriyet üzerinden saldırıya geçen Aydın Doğan, yaptığı manşetin mürekkebi bile soğumadan harekete geçti. Doğan’ın TV kanalı Kanal D, Kalyon Grup’la reklam görüşmesi yapmak için temasa geçti. Kanal D’nin Reklam Satış Yöneticisi Zeynep Rendeci, Kalyon Grup’a “Kanal D reklam satış ekibi olarak pazarlama departmanınızla görüşme yapmak istiyoruz” maili atarak randevu istedi.

ilan

HEP AYNI TAKTİK
Aydın Doğan’ın TV kanalından Kalyon Grup’a gelen e-mail dünkü haberin amacını da belli etmiş oldu. Medyasını bugüne kadar pek çok kez şantaj ve tehdit amacıyla kullanan Doğan, ihale almak, arazilerindeki emsalleri yükseltmek, reklam toplamak için hep aynı taktiği uyguluyor.

PASTASI ERİYOR
Doğan Grubu’nun, tehdit ve şantajlara sarılmasının nedenlerinden biri de geçmişte reklam pastasından aldığı payın iyice erimesi. 2014’te grubun yazılı basındaki reklam gelirleri yüzde 6 düştü. Aynı düşüş görsel mecrada da yaşandı. Doğan Grubu’nun yazılı basındaki reklam geliri de bu yılın ilk yarısında yüzde 15 azalarak 269 milyon liraya düştü. Görsel medyadaki reklam gelirleri de yüzde 10.3 azalarak 270.7 milyon liraya indi.

(SABAH)

MEDYAGUNDEM

dogan

Vahşetin ortağı Doğan medyası

Sakarya’da 20 yaşındaki 9 aylık hamile Emani Al Rahmun’u kaçırıp tecavüz ettikten sonra vahşice katleden …

murat

Aydın Doğan’dan KK’nın FETÖ yürüyüşüne “yazar” hizmeti!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun arkasına PKK, DHKP-C gibi terör örgütlerini alarak FETÖ için yaptığı …

arman6

Ayşe Arman’ı da kov Aydın Doğan!

İrfan Değirmenci’yi siyasi pozisyon aldığı için kovan Aydın Doğan aynı kural ihlali yapan Ayşe Arman’ı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir