Anasayfa / GENEL / Aydın Doğan beceriksiz tetikçiyi harcar!
saymaz13

Aydın Doğan beceriksiz tetikçiyi harcar!

Hürriyet’in ‘ByLock programını sadece dua için kullanıyorlar’ manşeti FETÖ tarafından “Bakın biz masumuz” diye kanıt olarak kullanıldı.

Hürriyet’ten İsmail Saymaz ByLock’un sahibi olduğunu ancak FETÖ ile hiçbir ilgisinin olmadığını(!) ileri süren David Keynes adlı sonradan ABD vatandaşı olmuş bir kişiyle röportaj yaptı.

SKANDAL RÖPORTAJ: SANKİ BYLOCK’ÇULARIN DARBEYLE İLGİSİ YOK
Röportaj ByLock’u öyle hafife alıyor, darbe girişiminden öyle ayrıyordu ki sanırsınız ByLock kullanan kişiler sıradan vatandaş, sanki bu programı kullananların darbe girişimiyle de FETÖ’yle de bir ilgileri yok.

hurriyet-bylock3

HÜRRİYET KENDİ MUHABİRİNE AYAR ÇEKTİ

Bugünkü Hürriyet’te, gazetenin yazı işleri kendi muhabirleri olan İsmail Saymaz’a ayar çekti.

“Hürriyet ByLock gerçeğini yazdı, FETÖ kara propagandaya başladı” başlıklı haberde, kendi muhabirlerinin yaptığı haberin FETÖ’ye hizmet ettiğini, FETÖ’nün propagandasına dönüştüğünü ferk etmiş olmalılar ki habere açıklık getirerek FETÖ’cülerin ByLock röportajını kullandığını dile getirdiler.

Daha da önemlisi Hürriyet’in bugünkü manşetine imza atan isim de Murat Yetkin’di. FETÖ, İsmail Saymaz’ı kullanarak Murat Yetkin’in daha önce yazdığı FETÖ aleyhindeki ByLock yazısını yalanlamaya çalışmışlar, Yetkin’e de Saymaz haberiyle saldırmışlardı. Bugün Hürriyet’in Yetkin imzalı manşet atması Hürriyet’in beceriksiz bir algı operasyonu sonrası paniklemesi olarak yorumlandı.

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir