Anasayfa / GENEL / Atatürk’ü çöpe atma skandalında CHP usulü örtbas
chp-ataturk1

Atatürk’ü çöpe atma skandalında CHP usulü örtbas

Atatürk’ün resmini indirip çöpe atan CHP’li vekil skandalında flaş gelişme…


Yaklaşık iki aydır CHP’nin çözmeye çalıştığı Atatürk’ün resmini Meclis’teki odasından indiren CHP’li vekil skandalında geçen hafta soruşturma komisyonu kurulmuş ve skandalla ilgili CHP’li vekiller dinlenerek rapor oluşturulmuştu.

Skandalla ilgili karar vermek üzere toplanan CHP yönetimi kararı netleştirdi.

Skandalın ortaya çıkmasına neden olan CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka’nın partinin kurucusuna hakaret gerekçesiyle ihraç edilmesine karar verildi.

NE OLMUŞTU?

Gazeteci Talat Atilla’nın ortaya çıkardığı skandala göre; CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka CHP’li bir grup milletvekiline bir vekilin odasındaki Atatürk resmini “Artık yeni şeyler söylemek lazım” diyerek indirdiğini ve sonra da çöpe attığını anlatmıştı.

Atilla’nın bu haberinden sonra ortalık karışmış, CHP yönetimi olayı kapatmaya çalışmış ancak kamuoyu tepkisi her geçen gün artınca CHP olayı soruşturmak için komisyon kurmuştu. Ve bugün, o komisyon kararını verdi.

chp-ata6

chp-ata

MEDYAGUNDEM

izmir

CHP’nin inadı İzmir’i felç etti

Büyükşehir Belediyesi, ‘Bunlar uzun yol gemisi’ uyarılarını hiçe sayıp körfez için 15 gemi aldı. Büyük …

chp9

Bu bir dramdır; CHP’nin milyon yalanı elinde patladı

CHP mitingine 61 ilden 38 bin kişinin taşındığını belgeleyen liste ortaya çıktı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun gerçekleştirdiği …

chp8

Bir CHP rezilliği

CHP’li vekiller sözde adalet yürüyüşü sonrası CHP’nin Maltepe’de yaptığı mitingin fotoğrafları yerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kazlıçeşme …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir