Anasayfa / ANALİZ / Ataklı baltayı yine taşa vurdu
can-rusen

Ataklı baltayı yine taşa vurdu

MEDYAGÜNDEM- Vatan yazarı Can Ataklı, bugünkü yazısında diyor ki:

“PKK ne zaman kanlı bir eylem gerçekleştirse, yandaşlar, maskeli liberaller, Türkiye sevgisizleri koro halinde ‘Zamanlamaya dikkat’ diye fetva verdikten sonra şunu söylerler; ‘Tam barışa doğru adım atılıyordu ki, yine bozdular.’ Peki, kim bozar bu barış adımlarını? Karanlık güçler.”

PKK’nın tam da barış için çabaların yoğunluk kazandığı bir dönem yaptığı son haince ve  “zamanlaması manidar”  saldırıyı bile Ataklı başka bir “saldırıya” dönüştürmüş.

Peki ya Ataklı kendi gazetesinin başka bir yazarının PKK’nın saldırısındaki “zamanlamaya dikkat çeken” yazısına ne diyecek?

Ruşen Çakır bugün tam da Ataklı’nın “yandaşlar”, “maskeli liberaller” diye ettiği hakaretin kapsamına giren bir yazı yazdı.

Çakır da barış umudunun nasıl yok edildiğini şu satırlarla anlattı:

“Kılıçdaroğlu-Erdoğan buluşması, Leyla Zana’nın Hürriyet gazetesine, Murat Karayılan’ın Avni Özgürel’e verdikleri söyleşiler derken Kürt sorununun çözümü konusunda uzun bir aradan sonra yeniden umutlanır olmuştuk ki PKK yine karakol basıp askerleri şehit etti. Dolayısıyla barış ve çözüm isteyenlerin hevesleri bir kez daha kursaklarında kaldı.”

Şimdi merak ediyoruz, Can Ataklı kendi gazetesinin yazarına, köşedaşına da “yandaş”, “maskeli liberal” diye hakaret ettiğinin farkında mı?

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

soner-can

Siz ne tür bir alçaksınız?

Yeni Akit gazetesinde Ali Karahasanoğlu “Gurur duyun bu Cumhurbaşkanı’yla!” başlıklı yazısında, Soner Yalçın’ın Odatv’si ile …

sozcu2

Sözcü yazarından Erdoğan’a kahpe tehdit

Daima toplumun tepkisini çeken Sözcü paçavrasında köşe yazarlığı yapan Can Ataklı bugün iyice haddini aştı. …

can1

Ciner’in kanalında ‘darbe tiyatro’ dedirtiyorlar!

Can Ataklı, Turgay Ciner’in kanalı Habertürk’te 15 Temmuz FETÖ’cü darbe girişimine “tiyatro” dedi. Habertürk TV’de …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir