Anasayfa / GENEL / Arınç Başbakan’ı Cumhurbaşkanı’na karşı doldurmaya çalıştı
tayyar1

Arınç Başbakan’ı Cumhurbaşkanı’na karşı doldurmaya çalıştı

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Bülent Arınç’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alan açıklamalarına sert tepki gösterdi.


Beyaz Tv’de ekrana gelen Son Söz programına konuk olan Tayyar ‘ Bülent Arınç sen kimsin ki bu partiyi Recep Tayyip Erdoğan’dan korumaya çalışıyorsun? ‘ dedi.

GÜL DE ADAY OLMUYORSA BEN OLAYIM

Tayyar, Arınç’ın ‘Erdoğan mı Gül mü aday olacak’ tartışması sürerken Meclis’te yapılan bir toplantıda ‘Erdoğan olacaksa olsun. Olmayacaksa mutlaka Gül’ün aday olması gerekiyor. Gül de olmuyorsa ben olmalıyım’ dediğini aktardı.

Tayyar şu ifadeleri kullandı:

BAŞBAKANLIK GÖREVİNİ İSTEDİ

Aradan geçen sürede ne oldu. Erdoğan başbakan ve cumhurbaşkanı Gül de başbakan ve cumhurbaşkanı oldu. Arınç ise ne başbakan ne de cumhurbaşkanı oldu. Hatta son cumhurbaşkanlığı seçiminde de Tayyip Bey’in adaylığı konuşulurken kendisi de adaylı duygusunu besleyen birisiydi. Bunu zaman zaman espri yollu dışa vurdu. Olmadı. Erdoğan cumhurbaşkanı seçildi. Sonrasında AK Parti’de genel başkanlık için yeni bir görev doğdu. O tarihte kendisine bir görev bekledi. Madem sen cumhurbaşkanı oldun başbakanlık artık benim görevim.

GÖREV ALAMAYINCA İNTİKAM ALMAYA ÇALIŞTI

Sayın Erdoğan, Davutoğlu’ndan yana bir tercih yaptı. Erdoğan’la ilk ciddi kırılmanın buradan kaynaklandığını düşünüyorum. Başbakanlık genel başkanlık görevini kendisine vermediği için burada bir duygusal kopuş yaşadığını düşünüyorum. Sonra Arınç görev alamayınca Cumhurbaşkanı’ndan artık intikam alma duygusuyla hareket etmeye başladı.

SEN KİMSİN Kİ?

‘Bülent Arınç Cumhurbaşkanı ile Başbakan arasındaki muhtemel kavga senaryosuna yatırım yaptı. Bülent Arınç sen kimsin ki bu partiyi Recep Tayyip Erdoğan’dan korumaya çalışıyorsun? Ak Parti tabanında Recep Tayyip Erdoğan’a kalkan eli kırarlar, asla buna müsaade etmezler. Bülent Arınç’a Başbakanlık görevi verilmemesi, Arınç için kırılma noktası yaşanmasına neden oldu. Bülent Arınç’ın çıkışı Recep Tayyip Erdoğan’ı etkisizleştirme senaryosunun bir parçasıdır.Erdoğan düşmanlığı besleyen herkes Arınç’a destek oluyor, demek ki Arınç doğru bir iş yapmıyor.Arınç’ın kırılma noktası Başbakanlık görevinin Ahmet Davutoğlu’na verilmesiyle başladı.

DAVUTOĞLU’NU ERDOĞAN’A KARŞI KIŞKIRTMAYA ÇALIŞTI

Bülent Arınç, Erdoğan’dan intikam almak için Davutoğlu’nun yanında gözüküp, onu Erdoğan’a karşı kışkırtmaya çalıştı.Ne Tayyip Erdoğan ne de Davutoğlu Bülent Arınç’ın tuzağına düşmedi, Arınç kendi yalnızlığına mahkum oldu. Arınç, ‘ Cübbemi giyeceğim ‘ dediği dava konuları için MYK’da ağlamıştı, demek ki burada bir oyun sahneleniyor. ‘

KONUŞMAYA DEVAM ETTİ

Arınç açıklamalarıyla 7 Haziran’dan önce Ak Parti’ye ciddi bir oy kaybettirdi. Başbakanımız Melih Gökçek’le ve Arınç’la bir görüşme yaptı. Gökçek o görüşmeden sonra hiç konuşmadı ama Arınç konuşmaya devam etti. Ve seçime 2 gün kala yine konuştu. 1 Kasım’a giderken yine konuştu. Onlar zannettiler ki, 1 Kasım’a giderken tıpkı 7 Haziran’daki gibi bir sonuç olur.

TEK BAŞINA İKTİDARI İSTEMEDİLER

Arınç ve ekibi tek başına iktidar olacağımıza asla inanmadılar. Ak Parti’nin tek başına iktidar olmasını istemediler. O zaman koalisyon diye kıvranmadı mı? Erken seçimi ihanet olarak gördü, kendi açıklaması vardı. Bir takım saçma hesapların içerisine girdiler.

ARINÇ’I PARTİDEN İÇERİ SOKMAZLAR! BİR İŞARETE BAĞLI

Bülent Arınç’ı Türkiye’de hiç bir partiye sokmazlar. Bir işarete bağlıdır. Öyle kolay iş falan değil. Ak Parti tabanı ve teşkilatları sabırla ve sükunetle meseleyi takip ediyorsa Arınç’ın söylediğini tasvip ettiği için değil, başka tartışmalara sebebiyet vermemek için susuyorlar. Arınç konuştu en büyük sahipliği Cumhuriyet, Zaman, Özgür Gündem gazeteleri yapıyor. HDP ve CHP destek veriyor. Ak Parti ve Recep Tayyip Erdoğan düşmanlarının hepsi Arınç’a omuz veriler. Demek ki doğru bir yerde değil.

BAŞBAKAN OLAMAYINCA TU KAKA MI OLDU

Düne kadar demiyor muydu? ‘Bana partinin santralinde bile görev verirlerse gerekirse telefonlara bakarım, gerekirse çay dağıtırım’ diyen kendisi değil miydi? Hani çay dağıtacaktın? Hani telefonlara bakacaktın? Ne oldu peki? Daha sonra ‘Ev danasıyız’ bize görev vermiyorlar demeye getirdi. Bu partiyi kurdun ama 1 yıl sonra meclis başkanı oldun, başbakan yardımcısı oldun. Daha ne olacaktı? Cumhurbaşkanı olamayınca, başbakan olamayınca bir anda tu kaka mı oldu?

HANİ ÇAY DAĞITACAKTIN BÜLENT ABİ

2019’da siyaseti bırakıp Bülent abiye yol açmak istiyorum neredeyse. Hani benim çaycılık yapacak olan Bülent abim? Partide santral memurluğu yapacak diyen Bülent abim nerede? Paspas yaparım diyen Bülent abim nerede?

MEDYAGUNDEM

ozgur

Al sana kapak babasının kemiklerini sızlatan Nişantaşı bebesi!

Uğur Mumcu’nun oğlu olan gazeteci Özgür Mumcu, sosyal medya hesabından “Bir lider bin odasında bin …

erdogan-merkel

Almanya’yı Erdoğan korkusu sardı

G-20 Zirvesi için 7-8 Temmuz’da Almanya’ya gidecek olan Erdoğan’ın Türk halkıyla buluşmak için düzenlenecek etkinlik …

erdogan

Kredi kuruluşları Türkiye’ye kumpas yapıyor

TİM Genel Kurulu’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sanayi üretimindeki tırmanışın devam etmesi büyümenin üretime dayalı olduğunu …

1 Yorum yapıldı

  1. .bu zatı hiç sevmemiştim..egosu çapından büyük bir zat.sonunda kendi kendini egosuyla imha etti..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir