Anasayfa / GENEL / Ancak saldırının arkasındaki alçaklar böyle açıklama yapar
teror6

Ancak saldırının arkasındaki alçaklar böyle açıklama yapar

AB kurumlarının yetkilileri, İstanbul’daki terör saldırısına tepki göstermek için ilk saatlerde sosyal medya açıklamalarını yeterli gördü. AB yetkilileri, İstanbul terör saldırısına tepki göstermek için ilk saatlerde sosyal medya açıklamalarını yeterli gördü. AP Schulz, saatler sonra yaptığı kısa açıklamada, “Kalbim, Türk vatandaşları ve saldırı kurbanlarının aileleriyle beraber” dedi. AB Dış İlişkiler Yüksek Temsilcisi Mogherini ise “İstanbul’dan gelen haberleri takip ediyorum”

AB kurumları yetkililerinin çoğunun duyarsız kaldığı İstanbul Beşiktaş’taki Vodafone Arena yakınında gerçekleşen terör saldırısına ilk tepkiler, kısa twit mesajlarıyla geçiştirildi.

Saldırının üzerinden saatler geçmesine rağmen, ne AB Konseyi Başkanı Donald Tusk ne de AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker herhangi bir açıklama yaptı.

“TERÖR” DİYEMEDİLER
Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı Martin Schulz ise, saldırıdan saatler sonra Twitter hesabından yaptığı kısa açıklamada, “Kalbim, Türk vatandaşları ve saldırı kurbanlarının aileleriyle beraber, onlarla dayanışma içindeyim.” ifadelerini kullandı.

AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, “İstanbul’dan gelen haberleri takip ediyorum. Yetkililerle irtibat halindeyim. Tüm Türkiye vatandaşlarıyla dayanışma içindeyiz.” açıklamasında bulundu.

AB Komisyonunun Komşuluk Politikası ve Genişleme Müzakerelerinden Sorumlu Üyesi Johannes Hahn ise, “İstanbul’daki saldırıyı şiddetle kınıyorum. Şiddetin demokratik toplumlarda hiç bir yeri yoktur.” değerlendirmesinde bulundu.

Bu 3 yetkilinin açıklamalarında saldırının terör eylemi olarak nitelendirilmemesi ve terör ifadesinin kullanılmaması dikkati çekti.

AB kurumları ve yetkilileri, Paris, Brüksel ve Nice terör saldırılarından sadece dakikalar sonra tepki vermişti.

Mogherini, 22 Mart’ta meydana gelen Brüksel’deki terör saldırılarıyla ilgili açıklaması sırasında ağlamıştı.

Türkiye, AB’yi terörle mücadelede yeteri kadar destek vermemekle suçluyor.

MEDYAGUNDEM

avrupa

AB’den küstah açıklama

Suriyeli sığınmacıları her seferinde siyaset malzemesi haline getiren AB’nin Genişlemeden Sorumlu Üyesi Johannes Hahn, Türkiye …

akbay1

Terörün “Sözcü”sü!

Pensilvanya’dan gelen talimatla manşet atan Burak Akbay’ın sahibi olduğu Sözcü gazetesi bir skandala daha imza …

hamburg

Beslediği teröristler Almanya’yı yakıyor

Almanya’nın Hamburg kentinde devam eden gösterilerden gelen bir video Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerini akıllara getirdi. Almanya’da …

1 Yorum yapıldı

  1. sahtekar şerefsizler bu ülkede dökülen her damla kanın sorumlusu sizsiniz tüm türkiye halkı yüzde 90 böyle düşünüyor..kalan yüzde 10 da zaten sizin sermaye, medya ve siyasetteki paralı ajanlarınız.. Almanyada bombaların patladığını görmeden ölmem İnşallah! pkknın baş destekçisi Almanyadan o kadar nefret ediyorum ki 2. dünya savaşından sonraki hali gibi dümdüz olması hayattaki en büyük temennim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir