Anasayfa / GENEL / Altaylı o gazetecilere “satılık” dedi!
altayli

Altaylı o gazetecilere “satılık” dedi!

AB Ankara Temsilciliği’nin, basın özgürlüğü raporu hazırlamak amacıyla Brüksel’den gelen bir heyetle gazetecileri buluşturduğu toplantıya davetli olan fakat katılmayan Haber Türk yazarı Fatih Altaylı, “Ben varsa bir şikayetim köşemden yazarım, ülkemi satmam. Yabancı kuruluşlara şikayet etmem” dedi.

AB Ankara Temsilciliği’nin basın özgürlüğü raporu hazırlamak amacıyla Brüksel’den gelen bir heyetle gazetecileri buluşturdu toplantıya davet edilen isimlerin konulara aynı perspektiften bakan kişiler olması dikkati çekmişti. Bu durum da hazırlanacak raporu Freedom House listesi gibi şimdiden tartışmalı hale getirdiğini Yeni Şafak gündeme getirmişti.

Toplantıya davetli isimler arasında Cihan Haber Ajansı Koordinatörü ve Zaman yazarı Abdülhamit Bilici, Todays Zaman yazarı Yavuz Baydar, Taraf yazarı Amberin Zaman, The New York Times’da Türkiye aleyhtarı yazılarıyla tanınan Andrew Finkel, Milliyet yazarı Kadri Gürsel, AGOS Yazarı Rober Koptaş, Bianet’ten Nadire Mater ve Haber Türk’ten Fatih Altaylı vardı.

Yenisafak.com.tr’ye konuşan Haber Türk yazarı Fatih Altaylı toplantıya davet edildiğini doğruladı fakat toplantıya katılmadığını söyleyerek, “İktidarın medyaya baskı yaptığı’ iddiasının damga vurduğu toplantıya katılmasının kesinlikle sözkonusu olmadığını söyleyen Altaylı, “ben varsa bir şikayetim köşemden yazarım, ülkemi satmam. Yabancı kuruluşlara şikayet etmem” dedi.

Altaylı’nın bu sözleri o toplantıya katılan Türk gazeteciler için “satılık dedi” şeklinde de yorumlandı.

MEDYAGUNDEM

ozkok-fatih

“Türkiye’nin yüzde 99’u Müslüman değil” diye göbek atıyorlar!

Fatih Altaylı ve Ertuğrul Özkök 2 gün arayla, Türkiye’de insanların dinden ne kadar uzak yaşadığına …

fatih

Palavracı Altaylı’ya hesap sorun!

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, FETÖ soruşturmalarını yürüten bir savcının ‘Halen görevde olan 12 …

fatih

O iddiası yalansa Altaylı’ya soruşturma açılsın

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Habertürk yazarı Fatih Altaylı’nın bir savcının beyanına dayandığırdığı “12 …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir