Anasayfa / ANALİZ / Altaylı içindeki Çölaşan’ı açığa çıkardı!
altayli-kemalist

Altaylı içindeki Çölaşan’ı açığa çıkardı!

MEDYAGÜNDEM- Başbakan Erdoğan’ın, İstanbul’a büyük nefes aldıran Kadıköy-Kartal metro hatının açılışında sarfettiği, “10. Yıl Marşında geçer, demir ağlarla ördük falan, neyi ördün? Hiçbir şey örmüş falan değilsin. Ortada duranlar belliydi. Demir ağlarla şimdi Türkiye’yi biz örüyoruz.” şeklindeki sözleri gündeme damga vurmuştu.

İşte o sözler Habertürk’te Fatih Altaylı’nın kanına dokunmuş!

Bugün köşesinde “İlk 10 yıla laf söyletmem” başlığıyla “nöbetçi Kemalist” olarak karşımıza çıkan Altaylı, Başbakan Erdoğan’ın sözlerini bağlamından koparıp şu ifadelerle istismar malzemesi yaptı:

“Başbakan Erdoğan, dün yine kendi yaptıklarını överken, geçmişi, uzak geçmişi ‘öfkeyle’ ve ‘beğenmezlikle’ yâd etti. 10. Yıl Marşı’ndaki ‘Demirağlarla ördük ana yurdu dört baştan’ cümlesine atıfta bulundu. O dönemde hiçbir şey yapılmadığını ima ederek ‘Neyi ördünüz?’ diye sordu. Kendi dönemlerinde çok daha fazla şey yapıldığını ima etti, ima etmedi, söyledi.”

Altaylı, “Dünyadan koptu. Ama cumhuriyetin ilk 10 yılına laf söylemek, dil uzatmak, eleştirmek çok ciddi bir haksızlıktır. Hak yemektir. Cumhuriyetin ilk 10 yılı evrensel bir başarı öyküsüdür. Atatürk’ten sonra Türkiye’nin başına geçen liderlerin toplamını alsan, yetinmeyip bir de beşle çarpsan bir değil, yarım Atatürk etmezler.” sözleriyle “kemalist damarını” ortaya çıkardı.

Aklınca Başbakan Erdoğan’a olan “nefretini” de kusmayı ihmal etmeyen Altaylı yazısında, “Bugün sata sata bitiremediğiniz kurumların büyük bölümü onun eseridir.” gibi “arkaik” ve “ulusalcı” mesajlar verdi.

Altaylı bu yazısıyla da hep içinde yatan o “Emin Çölaşan” ve “Bekir Coşkun’u da açığa çıkardı.

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

ozkok-fatih

“Türkiye’nin yüzde 99’u Müslüman değil” diye göbek atıyorlar!

Fatih Altaylı ve Ertuğrul Özkök 2 gün arayla, Türkiye’de insanların dinden ne kadar uzak yaşadığına …

fatih

Palavracı Altaylı’ya hesap sorun!

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, FETÖ soruşturmalarını yürüten bir savcının ‘Halen görevde olan 12 …

fatih

O iddiası yalansa Altaylı’ya soruşturma açılsın

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Habertürk yazarı Fatih Altaylı’nın bir savcının beyanına dayandığırdığı “12 …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir