Anasayfa / VİDEO / Altaylı Çiller’in yalısının önünde amigoluk yapıyordu
beyaztv-medcezir

Altaylı Çiller’in yalısının önünde amigoluk yapıyordu

Beyaz Tv ekranlarına telefonla konuk olan Tansu Çillerin eski danışmanı Memduh Bakraktaroğlu” Fatih Altaylı Tansu Çiller’in yalısının önünde amigoluk yapıyordu.” dedi.

Beyaz Tv’de ekrana gelen Med-cezir bu hafta 28 Şubat medyasının önemli isimlerinden Can Ataklı’yı konuk etti. Can Ataklı, 28 Şubat’taki medya skandallarını açıklarken, canlı yayına telefonla bağlanan Tansu Çiller’in eski danışmanı Memduh Bayraktoğlu’nun ve gazeteci Canan Barlas’ın sözleri programa damgasını vurdu.

DİNÇ BİLGİN’E ÇİLLER İÇİN ARACILIK ETTİM

O dönemki patronu Dinç Bilgin’le Tansu Çiller arasında aracılık yaptığını söyleyen Can Ataklı” SHP iktidar iken ben Tansu Çiller’le rahat irtibat kurabiliyordum. Gazete adına Çillerle bir şey konuşmam gerektiği zaman bunu daha rahat bir şekilde dile getirebiliyordum. Bu bir misyon bir görev değildi. Gazetemizin sahibi Dinç Bilgin Tansu Çiller’i yemekte ağırlamak istediği zaman rahatlıkla söyleyebiliyordum. Bu şekilde bir yada iki sefer görüşmeler oldu. Görüşmeler iş üzerine değildi, yakın ilişkiler kurma adı altındaydı.

MEDYA ASKERİ SOPA GİBİ KULLANIYORDU
Askerden gazeteye hükümetten rahatsızlıklarını dile getiren telefonlar geldiğini söyleyen Ataklı ‘Askeriyeden gazeteye rahatsızlıklarını belirten telefonlar geliyordu. Bu yazılacak, şu yapılacak demelerine gerek yoktu. Biz yapıyorduk zaten. Medya askeri sopa gibi kullanıp hükümeti asker ile korkutuyordu. Kendi istedikleri çizgiyi oluşturup, asker istemiş gibi gösteriliyordu. ‘ dedi.

ANDIÇ HABERİ İÇİN ZAFER MUTLU TALİMAT VERDİ
Mehmet Ali Birand ve Cengiz Çandar’ın hedef gösterildiği andıç haberiyle de ilgili konuşan Can Ataklı askerin bu haberin yapılması için telkini olduğunu ve Zafer Mutlu’nun haberin yapılması için talimat verdiğini de sözlerine ekledi.

FATİH ALTAYLI AMİGOLUK YAPTI

Canlı yayında telefonla bağlanan Tansu Çiller’in eski danışmanı Memduh Bayraktaroğlu ise o dönemde Tansu Çiller’e karşı bir linç kampanyası başlatıldığını kaydederek, Fatih Altaylı’nın bu isimlerin başını çektiğini söyledi. ‘Fatih Altaylı Tansu Çiller’in yalısının önünde amigoluk yapıyordu ‘ diyen Bayraktaroğlu’na Can Ataklı’dan da destek geldi.

ZAFER MUTLU ‘ÇİLLER AİLESİ TUTUKLANACAK ‘ DEDİ
Gazeteci Canan Barlas’ta Sabah Gazetesinin o dönemki genel yayın yönetmeni Zafer Mutlu’nun Güngör Mengi’nin evinde oldukları sırada yanlarına geldiklerini ifade ederek ‘ Zafer Mutlu ‘yarın sabah Özer Çiller’le Tansu Çiller içeri tıkılıyorlar ve ne olacakları belli değil’ dedi. Biz donduk kaldık bu arada. Öyle bir şeyden bahsetti ki içeri girecekler, işkence görecekler, mahvolacaklar ve yok olacaklar gibi bizim üzerimizden Tansu Çiller’i tehdit etti. ‘ dedi.

MEDYAGUNDEM

ozkok-fatih

“Türkiye’nin yüzde 99’u Müslüman değil” diye göbek atıyorlar!

Fatih Altaylı ve Ertuğrul Özkök 2 gün arayla, Türkiye’de insanların dinden ne kadar uzak yaşadığına …

fatih

Palavracı Altaylı’ya hesap sorun!

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, FETÖ soruşturmalarını yürüten bir savcının ‘Halen görevde olan 12 …

fatih

O iddiası yalansa Altaylı’ya soruşturma açılsın

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Habertürk yazarı Fatih Altaylı’nın bir savcının beyanına dayandığırdığı “12 …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir