Anasayfa / GENEL / Altan’ın evinden de FETÖ’nün doları çıktı
altanlar5

Altan’ın evinden de FETÖ’nün doları çıktı

Darbe ile ilgili övücü sözleri sebebiyle haklarında soruşturma açılan Ahmet ve Mehmet Altan kardeşler gözaltına alındı. İki kardeşin, FETÖ yayın organı Can Erzincan TV’deki bir konuşmalarında darbeyi metheden açıklamalar yaptıkları belirlendi.


Darbe ile ilgili övücü sözleri sebebiyle haklarında soruşturma yürütülen Ahmet ve Mehmet Altan kardeşler gözaltına alındı.

“ONUN NE ZAMAN YÜZÜNÜ ÇIKARACAĞI, NASIL ÇIKACAĞI BELLİ DEĞİL”

15 Temmuz darbe girişiminden önce terör örgütü FETÖ’nün yayın organı Can Erzincan TV’de alenen darbenin haberi verilmişti.
“Özgür düşünce” adlı programda konuşan Ahmet Altan, Mehmet Altan ve Nazlı Ilıcak kan donduran açıklamalarda bulunmuştu. Türkiye’nin kötü yönetildiğini iddia eden Mehmet Altan, programda sözü döndürüp dolaştırıp darbeye getiriyor ve TSK’yı kast ederek “Onun ne zaman yüzünü çıkaracağı, nasıl çıkacağı belli değil” diyerek hükümeti tehdit ediyor.

“ERDOĞAN’I GÖTÜRÜP ÇÖPÜN KENARINDA VURURLAR”

Bir yazısında “Erdoğan’ı götürüp çöpün kenarında vururlar” ifadesini kullanarak darbe imasında bulunan Ahmet Altan ise, “sağlam zeminde değil’ Türkiye’deki askeri darbelerin önünü açan gelişmeler her ne ise Erdoğan o yolları teker teker açıyor” demişti.

O VİDEO DELİL OLARAK KABUL EDİLDİ

Ahmet ve Mehmet Altan kardeşler hakkında işte bu konuşmalardan ötürü Başsavcı Vekili İsmail Uçar yönetimindeki İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından darbenin PR’ını yaptıkları gerekçesiyle soruşturma başlatıldı. Söz konusu programın video kaydı delil kabul edildi. Soruşturma kapsamında gözaltına alınan Altan kardeşler İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne götürüldü.

GÜLEN’İN KASETLERİ VE 1 DOLAR ÇIKTI

Şüpheli Mehmet Altan’ın evinde sabah saatlerinde başlayan ve kısa süre önce biten arama işlemleri sırasında Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından ilginç deliller elde edildi. Altan’ın evinde Fethullah Gülen’e ait video kasetleri ile FETÖ’nün simgesi olduğu belirtilen 1 dolar bulundu. 1 doların Fethullahçılar tarafından simgesel öneme sahip olduğu ortaya çıkmıştı.

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

1 Yorum yapıldı

  1. Müzevirlerin çoğu firarda veya içeride. Basın özgürlüğü, hukukun üstünlüğü, insan hakları gibi konularda tezvirat yapabilecek yeni münafıklar aranıyor. Postal yalama ve darbe şakşakçılığı konusunda başarı gösterenler, performansına göre maklube, ananas, kıtmir kolyesi, pensilvanya seyahati ve sürpriz ödüllerle taltif edileceklerdir. Yalnız vaadedilen ödüllerin garantisi yoktur, çünkü başmünafık yoldaşlarını satma hakkını her an kullanabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir