Anasayfa / GENEL / Altan’ı paralel yapı mı koruyor?
altan-paralel

Altan’ı paralel yapı mı koruyor?

Defne Joy Foster’ın 2 Şubat 2011 tarihinde Taraf Gazetesi Eski Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Altan’ın oğlu Kerem Altan’ın evinde soru işaretleri ile dolu ölümünün üzerinden 3 yıl geçti, davadan hâlâ bir sonuç çıkmadı.

Defne Joy Foster’ın 2 Şubat 2011 tarihinde Taraf Gazetesi Eski Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Altan’ın oğlu Kerem Altan’ın evinde soru işaretleri ile dolu ölümünün üzerinden 3 yıl geçmesine rağmen, davada hiçbir ilerleme kaydedilemedi. Foster’in ölümü olayındaki tek şüpheli Kerem Altan’la ilgili hiçbir somut adımın atılmadığı, davanın paralel yargı ve emniyet uzantıları tarafından kapatılmak istendiği iddia edildi. Paralel yapılar ve derin çeteler hakkında önemli araştırmalarıyla bilinen gazeteci yazar Zihni Çakır davanın yargıda yapılanmış derin çete tarafından soğutulduğunu söyledi. Kerem Altan hakkında onca iddia bulunduğunu vurgulayan Çakır, bu iddiaların üzerine gidilmesinin paralel yargı tarafından engellendiğini belirtti.

PARALEL YARGI MI KORUYOR?

Defne Joy Foster, Taraf Gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Altan’ın oğlu Kerem Altan’ın Kadıköy Göztepe’de bulunan evinde ölü bulunmuş, yapılan otopside Foster’in alnının sol tarafında yeni oluşmuş bir sıyrık belirlenmişti. Olay sonrası Kadıköy Cumhuriyet Savcılığınca başlatılan soruşturmada Defne Joy Foster’ın ölümüyle ilgili Kerem Altan’ın herhangi bir kusurunun olmadığı gerekçesiyle “takipsizlik’’ kararı verilmişti. Kamuoyunun tepki gösterdiği kararı bozan Yargıtay 12. Ceza Dairesi, soruşturmada hukuka aykırı olarak takipsizlik kararı verildiğini belirtmişti. Yargıtay 12. Ceza Dairesi’nin kararı sonrası İstanbul Anadolu 36. Asliye Ceza Mahkemesi’nce açılan davada bugüne kadar bir arpa boyu yol alınamadı. Kimi zaman mahkeme hakimin rahatsızlığı gerekçesiyle sekteye uğrayan davaya Kerem Altan dahi ilgi göstermiyor. Yargıdaki paralel yapılanmanın dosyayı soğutmaya çalıştığı, olayın iç yüzünün ortaya çıkmamasını engellediği iddia ediliyor.  Kaynaklar, mahkemenin bugüne kadar Altan’a 45 kilo ağırlığa sahip bir kadını neden hastaneye taşımadığını dahi sormadığını ifade ediyor.

Çakır: Kerem Altan’a ayrıcalık tanındı

Defne Joy Foster davasında bütün işaretlerin Kerem Altan’ı gösterdiğine söyleyen araştırmacı-yazar Zihni Çakır, “O dönemde paralel yargı ve paralel emniyetin Kerem Altan’a ayrıcalık tanıdığı ortada. Bunun için hukuku bilmeye gerek yok. Kerem Altan Defne Joy Foster ölümünün olduğu sırada orada. Nasıl bir ilaç, içki ve ölüme sebebiyet veren madde varsa onu kullandıkları belli. Bunun dışında gerekli olan Adli Tıp incelemesinin yapılıp yapılmadığı bile kuşkulu. Adli Tıp’ta gerekli inceleme yapılmış olsaydı bugün hâlâ bu dava devam ediyor olmazdı. Kerem Altan’ın Defne Joy Foster davasında hem medya, hem yargı hem de yargıyla birlikte soruşturma aşamasını gerçekleştiren emniyet ayağında korunmadığını gösteren hiçbir gösterge yok. Birtakım belgeler üzerinden suçsuzları bile bataklık içerisinde gösteren paralel yargı ve emniyetin, ölümünde önce ne kadar zaman, nasıl şekilde birlikte olduğu tespit edememesi mümkün değildir. Ayrıca bunun zaten videoları ve belgeleri de mevcuttur. Her şey açık bir şekilde ortadadır. Kamuoyuna mal olmuş bir kişinin dava dosyasının avukatı tarafından paylaşılmıyor olması da bir şeylerin gizlendiğinin, korunduğunun göstergesidir. Burada birçok soru işareti ortaya çıkıyor. Kerem Altan’ın ölüm olayındaki pozisyonu nedir? Uyuşturucu aldıysa veya herhangi bir darp varsa, ki bunlar hep muamma ve kuşkularımız devam ediyor. Bu süreçte kamuoyunun vicdanını rahatlatacak şekilde ortaya çıkarılması gerekirdi. Hiçbirisini ortaya çıkarmadan Kerem Altan’ı bu davadan soyutlamak ancak paralel devlet ve paralel yargının maharetiyle olabilir. Başka türlü mümkün değildir” dedi. (YENİ AKİT)

MEDYAGUNDEM

feto-medya

FETÖ’nün medyadaki teröristlerine 3’er kez müebbet

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimini önceden bildikleri ve bu konuda çağrışım yapan …

feto-aglama

FETÖ’ye dünyayı dar ettik

Eylül 2016’daki BM Genel Kurulu görüşmeleri öncesi “FETÖ’ye dünyayı dar edeceğiz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve …

defnejoy

Ahmet Altan’ın oğlu kaçmasın diye tedbir

Ahmet Altan’ın oğlu Kerem Altan’ın evinde ölü bulunan sunucu ve oyuncu Defne Joy Foster’ın dosyasının …

1 Yorum yapıldı

 1. Bu olaydan sonra baba Ahmet Altan ‘Ahmet Altan’dan defne joy yazısı 03 Şubat 2011’ başlıklı yazısında şöyle diyor;
  Bütün çaresizlerin son sığınağı olan “ilahi adaletten” kuşkuya düştüğün, o adaletin tecelli ediş biçimine baş kaldırdığın, bu baş kaldırışa verilecek cezaya bütün kalbinle razı olacak ve o cezaya aldırmayacak kadar üzüldüğün zaman, her canlının var gücüyle tutunmaya çalıştığı hayat da anlamını yitiriyor.

  “Bir heykel gibi çekiç darbeleriyle biçimlendiriyor tanrı bizi.”

  Bazen heykeli yaparken taşı kırıyor.

  Heykel onun, taş onun.

  Eğer tanrı varsa, bunca acıyı o çektiriyor, bunca heykeli o yapıyor ve bunca taşı o kırıyorsa, o tanrıdan, genç kadının ailesine sabır ve teselli de vermesini diliyorum. Diyor Ahmet Altan!

  Bu olay uzun süre sorgulanmadı, sorgulanmaya başlanmasıyla birlikte Ahmet Altan’ın perde arkasına çekilmesi de dikkat çekicidir.

  Daha da enteresanı; 02-03-05-05-06-07/02/2011(Nevzat Tarhan’nın yazısı) ve 07-12/02/2011 tarihlerinde Oda Tv de peş peşe Defne Joy Foster’la ilgili yazılar çıkmasının ardından 14 Şubat 2011Oda Tv’nin sahibi Soner Yalçın gözaltına alınıyor. Enteresan değil mi? Soru çok! Eyyy Karanlık Oda Tv, olayın farkında msınız?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir