Anasayfa / GENEL / Altan Tan’a yayın terkettiren yalan
altan-tan

Altan Tan’a yayın terkettiren yalan

BDP’li Altan Tan, Kanal A televizyonunda katıldığı canlı yayını, kanalın genel yayın yönetmenine kızıp terk etti. Kanal A televizyonuna İmralı ve çözüm süreci ile ilgili değerlendirmelerde bulunmak için gelen BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, kanalın genel yayın yönetmeninin Öcalan görüşmesi ile ilgili olarak haklarında söylediği sözlerin tamamının yalan olduğunu açıkladı. Altan Tan, MİT’e görüşme tutanaklarının kamuoyu ile paylaşılması konusunda başvuruda bulunduklarını belirterek, kanal yöneticilerinin özür dilememesi üzerine stüdyoyu terk etti.

BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, İmralı’da Abdullah Öcalan ile yapılan görüşme ve süreç ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulunmak üzere davet edildiği Kanal A televizyonunun stüdyosuna gitti. Burada canlı yayında, kanalın Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan tarafından iki gün önce söz konusu görüşme ile ilgili yapılan analizin tamamen yalan olduğunu söyleyen Altan Tan, sürecin kışkırtma provoke ve enfeksiyona açık olduğunu belirterek herkesi sağduyu olmaya çağırdı.

ALPER TAN YANIMIZDA MIYDI

Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan’ın görüşmede yanlarındaymış gibi cümleler kullandığına dikkat çeken Altan Tan şöyle dedi: Genel yayın yönetmeniniz Alper Tan iki gece önce televizyonlara çıkarak İmralı’da yaptığımız görüşmeleri bizim yanımızdaymış gibi cümleler kurmaya başlıyor. Aysel Tuğluk, Selahatitn Demirtaş, Ahmet Türk, Gültan Kışanak, Pervin Buldan ve benim hakkımda ifadeler kullanıyor. Ağza alınamayacak derecede ve bunları da bizlere Öcalan’ın söylediğini söylüyor yer yer küfürlere varan ifadeleri Sayın Öcalan’ın ağzından bize söylendiğini ifade ediyor

MİT KAMUOYUNA AÇIKLASIN

Biz şunun farkındayız hassas bir dönemden geçiyoruz üslubumuza dikkat etmemiz lazım bu süreç sabotelere tahriklere enfeksiyonlara kışkırtmalara açık. Bu tam bir kışkırtma hamlesi bir cümlesi bile doğru değil bu söylenenlerin. Bunların tek bir cümlesi doğru değil. Ben MİT Müsteşarlığına devletin uygun görülmesi taktirde görüşme tutanaklarımızın tamamının kamuoyuna açıklanmasını istedik.

İSTİFAYA HAZIRIZ

Alper Tan’ın söylediklerinin tek bir cümlesi doğru ise bizler milletvekilliğinden istifa ediyoruz, ama bir cümlesi bile doğru çıkmazsa o zaman bunu söyleyenler ne yapacaklar bunu merak ediyoruz ayıptır.

SİNİRLENDİ STÜDYOYU TERK ETTİ

Spiker’in o analizin yayından çekildiğini hatırlatması üzerine Altan Tan, “Tek bir cümlesi doru olmayan analiz nasıl yapılır. Bizimle oturuyormuş gibi şuna şöyle kızdı şuna şöyle küfür etti gibi aşağılayıcı bir metin. Ama bunu yapanların da düşünmesi lazım ben olsam bir daha yayına çıkmam” dedi.

Spikerin Alper Tan’ın, naklettiği bilgilerin doğruluğu konusunda bir tereddüt taşımadığı yönündeki sözlerini hatırlatması üzerine sinirlenen Altan Tan, “Daha fazla kendimizi niye ezdiriyoruz” diyerek ayağa kalktı ve stüdyoyu terk etti.

MEDYAGUNDEM

altantan

HDP ile FETÖ’nün İsrail imamı K. Irak’ta buluştu

HDP ile FETÖ’nün ortaklığı belgelendi. FETÖ’nün İsrail ve Ortadoğu İmamı Harun Tokak’la, HDP’li Altan Tan’ın …

selo-kat5

HDP’den itiraf; ABD bizi kandırdı

Türkiye’nin dış politikasını eleştiren HDP’li Altan Tan’dan bir tepki de PKK ve PYD’ye: Amerika’nın her …

altan-selo4

HDP’de deprem; birlikleri bozuldu!

HDP’de kavga büyüyor. Midyat’ta PKK’nın terör saldırısında sivilleri ve polisleri şehit etmesinin ardından olay yerine …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir