Anasayfa / GENEL / Aldınız mı cevabı Esed’in tetikçileri?
davutoglu-pilot

Aldınız mı cevabı Esed’in tetikçileri?

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, “Suriye’de Türk subayı yakalandı”nı kesin bir dille yalanladı. Davutoğlu ayrıca, konu ile ilgili gensoru önergesi veren CHP’ye de tepki gösterdi.

“MANİPÜLASYON AMAÇLI BASINDA YER ALIYOR”

“Genelkurmay Başkanlığımız gayet açık, sarih; hiçbir şüpheye mahal bırakmayan bir açıklama yaptı. TSK’nın disiplini herkesçe bilinirken, herhangi bir şekilde şahsi bir teşebbüsün yapılması mümkün değilken, tekrar tekrar bu haberlerin, çoğu dış kaynaklı bu haberlerin manipülasyon amaçlı basında yer almasını yadırgıyoruz.

CHP’YE TEPKİ

Ama daha çok yadırgadığımız böylesine temelsiz haberlere dayalı olarak ana muhalefet partisinin, bu tarz soru önergeleriyle sanki gerçek payı varmış gibi Türkiye Cumhuriyeti devletini ve Türk Silahlı Kuvvetleri’ni uluslararası alanda zor durumda bırakacak bu şekilde açıklamalarda bulunmasıdır.

“SON DERECE NET: SURİYE’DE TÜRK ASKERİ YOK”

Genelkurmay Başkanlığı’nın açıkladığı gibi kesinlikle hiçbir Türk askeri, Türk subayı Suriye’de herhangi bir sebeple bulunmamaktadır. Açıklama son derece nettir, sarihtir.

“İÇ VE DIŞ KAMUOYUNU MANİPÜLE ETME AMAÇLI”

Bu şekilde yapılan spekülasyonların hepsi hem iç hem dış kamuoyunu manipüle etme amaçlıdır. İrfanına güvendiğimiz halkımız ve kamuoyunun bu tür manipülasyonlara karşı uyanık olması ve bu manipülasyonları yapanları da kınamasını rica ederiz.”

MEDYAGUNDEM

tsk2

TSK’ya darp kumpası

Hudut hattında yakalanan kaçaklara kötü muamele yapan askerlerin görüntülerinin yurt dışından servis edildiği belirlendi. Söz …

askeri

Türkiye 5 Temmuz’dan sonra harekete geçiyor

Bir yandın Irak ve Suriye’deki terör olayları diğer yandan Katar üzerinden Ankara’ya yönelik planlar… Türkiye …

idlib1

Türkiye İdlib’de ABD’ye izin yok!

Rusya, Suriye’de oluşturulacak güvenli bölgelerin ABD uçaklarına kapalı olacağını duyurdu. Kazakistan’ın başkenti Astana’da yapılan Suriye …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir