Anasayfa / GENEL / Al sana saray!
feto-saray

Al sana saray!

Cumhurbaşkanlığı külliyesini hazmedemeyenler FETÖ firarisi Gülen için yaptırılan milyonlarca dolarlık İncek Sarayı’na ses çıkarmadı. Paralel Yapı’nın 17-25 Aralık’taki darbe planı başarılı olup hükümet yıkılsaydı Gülen, Amerika’dan Türkiye’ye getirilip, lüks ve şatafatın göz kamaştırdığı bu saraya yerleştirilecekti. İhanet çetesi, 7 Haziran’da son kozunu oynayacak.


17-25 Aralık darbe girişiminin başarılı olması halinde ABD’den ihtişamlı bir törenle ‘kurtarıcı’ olarak Türkiye’ye gelmesi planlanan Fethullah Gülen’in ikamet etmesi için işadamı Akın İpek tarafından yaptırılan Süper Saray, Ankara’nın en değerli semtlerinden olan İncek’te inşa edilerek tamamlandı.

Ultra Lüks Saray olarak inşa edilen görkemli binanın içinde yüzme havuzundan misafirhanesine, barbeküsünden yeşillik alana, restaurantından kır bahçelerine kadar her şey düşünülmüş. Geçtiğimiz günlerde Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’e tahsis edilen makam aracı üzerinden “lüks” tartışması başlatan ve Cumhurbaşkanlığı makamı için inşa edilen Cumhurbaşkanlığı Külliyesi üzerinden eleştiri geliştiren Paralel Medya’nın, kendini “dini lider” olarak sunan Gülen’in lüks hayatına sessiz kalması büyük çelişkiyi gözler önüne seriyor.

Peyzaj çalışmalarına geçildi

Paralel Yapı’nın Elebaşısı Fethullah Gülen için yapıldığı ortaya çıkan Ankara’daki Ultra Lüks Saray uzun süren inşaat aşamasından sonra tamamlandı. Ankara’nın en değerli konumlarından biri olan İncek’te binlerce metrekarelik arazi üzerine inşa edilen dev sarayda peyzaj çalışmalarına geçildi. Tapusu işadamı Akın İpek’e ait olan sarayın bahçesinde yüzme havuzu, misafirler için özel konaklama binası, restaurant, barbekü, bahçede çardak ve kır bahçesi bulunuyor.

Gizlenen stratejik bina

Dev sarayın bir başka özelliği stratejik açıdan hiçbir yerden görülemeyecek şekilde tasarlanmış. Ön kapısında 3 metre yüksekliğinde toprak çıkıntısı oluşturulmuş ve çıkıntının üzerine ağaçlandırma çalışması yapılarak binanın görüntüsü tamamen gizlenmiş.

3’LÜ ÇETE AKIL HOCALARINI BEKLİYORLAR

Fethullah Gülen’i Türkiye’ye getirip Çankaya’dan daha yüksek noktadaki İncek Sarayında oturtmayı planlayan Paralel Yapı, CHP, MHP ve HDP’den aldığı destekle bu hayalinden vazgeçmedi ve Saray inşaatını tamamladı. Kılıçdaroğlu, Bahçeli ve Demirtaş da 7 Haziran seçimlerinde koalisyon kurabilmek için Türkiye’ye ihanet eden FETÖ ile omuz omuza verdi.

DİPLOMAT RUHSATLI

Etrafı kale gibi yüksek duvarlarla çevrili Lüks Saray, 10 metre aralıklarla koyulan kameralar sayesinde 24 saat kayıt altına alınıyor. Kameraların açıları kör nokta bırakmaksızın her açıyı gözetliyor. Son model kameralar karanlıkta dahi yüksek çözünürlükte görüntü kaydedebiliyor. Herhangi bir araç Saraya yaklaştığında güvenlikçiler derhal devreye girerek, “uzaklaşın” uyarısında bulunuyorlar. Hem içerde, hem dışarıda ultra lüks ve üst düzey güvenlik önlemler dikkat çekerken ayrıca Gölbaşı Belediye İmar Müdürlüğü’nden alınan, büyükelçilik ve vali konaklarına özel, maliyeti yüksek V sınıfı A grubu (V-A) inşaat ruhsatı sahibi olması saraya dair niyeti gözler önüne seriyor. İpek, burayı annesi için yaptığını iddia etmişti.

İPEK 3 METRE DUVAR ÖRDÜ

Koza İpek Holding’in sahibi Akın İpek daha önce sarayın yapımı için “annem için yaptırdım” açıklaması yapmıştı. Ancak kendisine ait villanın, saraydan bağımsız olması için araya 3 metre yüksekliğinde duvar örülmüş. Ana bina olarak tasarlanan yerleşkeye geçiş için beyaz taşlarla döşenmiş patika ile küçük bir kapıdan giriliyor. Buda akıllara annesi ile arasına duvar öremeyeceğine göre sarayın, annesi için değil başka biri için yapıldığını gösteriyor.

(STAR)

MEDYAGUNDEM

feto2

Teröristbaşının şifresi çözüldü

Teröristbaşı Gülen’in 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde Amerikan gazetesine verdiği röportajında kullanılan fotoğrafın şifreleri çözüldü. …

darbe

Allah’a değil Feto’ya tapan sapıklar!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Marmaris’te kaldığı otele, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi saldırı düzenleyen 1’i …

feto

Teröristbaşının son oyunu!

Teröristbaşı Fetullah Gülen, dün bir Mısır gazetesine “darbeyi Atatürkçü ve laik subaylar yaptı, bizim ilgimiz yok” …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir