Anasayfa / GENEL / Aksiyon ekibi o haber için ne dedi?
aksiyon-aysenur

Aksiyon ekibi o haber için ne dedi?

MEDYAGÜNDEM- CNN Türk’teki Medya Mahallesi’nde bu sabah Aksiyon’da yer alan İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’le yapılan röportajdaki sözlerle başlık arasındaki “çelişki” gündeme gelmiş, MEDYAGÜNDEM de “İbretlik bir çarpıtma vakası” başlığıyla konuyu gündeme getirmişti.

aysenur-aksiyon

Aksiyon Dergisi’nden MEDYAGÜNDEM’e bir açıklama geldi. Derginin yazıişleri müdürü Necati Kola imzalı açıklamada Medya Mahallesi’nde “cımbız operasyonu” yapıldığı iddia edildi.

Açıklama şöyle:

—————————————————————————————————————————————————

Sayın meslektaşımız,

25 Aralık 2012 tarihli Medya Mahallesi (CNNTÜRK) programında maalesef aşina olduğumuz bir cımbız operasyonuna maruz kaldık. Sayın Ayşenur Aslan dergimizdeki İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin röportajından ustaca bir kadrajla bir bölüm okudu. O bölüm, ‘Özal dışarıdan müdahaleyle öldürüldü’ dosya başlığımızı yalanlayabilmek üzere seçilmişti. İçişleri Bakanı Şahin’in şu cümleleri okunsaydı başta meslektaşımız Akif Beki olmak üzere bütün dinleyicilerin yorumu herhâlde farklı olacaktı. “Rahmetli Cumhurbaşkanımız Turgut Özal’ın vefatındaki sis perdesi hâlen korunmaktadır.” Ve  “Bundan sonrasını Adli Tıp Kurumu veya tıpta otorite diğer kurumlar açıklayacaktır. Yahut açıklayamayacak, konunun üzerine yeniden başka boyutlarıyla gidilmeye devam edilecektir.”

İlgili bölümü aynen alıntılayarak yorumu kamuoyuna bırakıyoruz. İşaretli alan Aslan’ın cımbızladığı bölüm:

-Rahmetli Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın ölümüyle ilgili tartışmalar sürüyor. Adli Tıp raporu savcılıkta. İçişleri Bakanlığı’nın bu konuda yaptığı çalışmada ulaştığı sonuçlar nelerdir?

Rahmetli Cumhurbaşkanımız Turgut Özal’ın vefatındaki sis perdesi hâlen korunmaktadır. Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu, ölümün gizli bir senaryonun hayata geçirilmesiyle, dışarıdan bir müdahaleyle olabileceği sonucuna varmıştır. O çalışmada da bakanlığımız müfettişleri görev almışlardır ve kabrin açılmasını özellikle önermişlerdir. Müfettişlerimiz, tüm araştırma-soruşturma yapan elemanlar gibi maddi bulgularla, onların arasında var olan kopuk alanları, yani elde edemedikleri, erişemedikleri birtakım bilgileri, belgeleri, tecrübeye dayalı sezgilerle kıymetlendirerek bir sonuç oluşturma yeteneğine sahiptirler. Nitekim kabrin açılması konusunda da öneride bulunmuşlardır.

-Adli Tıp Kurumu’nun raporu sizi tatmin etti mi?

‘Zehir var ama zehirlenme yok’ şeklinde ilk anda mantığı zorlayan değerlendirme var ama bu nihayet tıbbi bir konudur, yani tıp ilminin açıklayacağı bir husustur. Biz kendimiz temel mantık kurallarıyla bazen her şeyi tam değerlendiremeyebiliriz. Yani zehir var, zehirlenme yok; çok tatminkâr gelmiyor. Ama gene biliyoruz ki sağlıklı her insanın vücudunda her zaman belli bir düzeyde zehir var. Şimdi bunu bilmeden o rapor ilk anda yadırganan bir rapor oldu. Bundan sonrasını Adli Tıp Kurumu veya tıpta otorite diğer kurumlar açıklayacaktır. Yahut açıklayamayacak, konunun üzerine yeniden başka boyutlarıyla gidilmeye devam edilecektir.

——————————————————————————————————————————————

MEDYAGÜNDEM’İN NOTU

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in, “Rahmetli Cumhurbaşkanımız Turgut Özal’ın vefatındaki sis perdesi hâlen korunmaktadır. Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu, ölümün gizli bir senaryonun hayata geçirilmesiyle, dışarıdan bir müdahaleyle olabileceği sonucuna varmıştır.” ifadesini, “Bakan Şahin: Özal dışarıdam müdahaleyle öldürüldü” diyerek başlığa çekmek hakkaten zorlama gibi duruyor. Bakan Şahin, DDK raporundan söz ediyor, oradan cımbızlanan ifade Şahin’in ağzından veriliyor. Aksiyon ekibi kendi temennilerini sanırız başlığa çıkarmışlar.

Aksiyon, Medya Mahallesi’ni cımbız operasyonu yapmakla itham ediyor ama sanırız aynaya bakmayı unutuyor.

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

halep2

CHP’nin kanalında katliam şakşakçılığı

Ayşenur Arslan’ın sunduğu programda binlerce sivilin bombardıman altında hayatını kaybettiği Halep konuşuldu. Halk TV’de yayınlanan …

saymaz

Böyle komikleri analizci diye ciddiye alanlar da var!

Halk TV’de Ayşenur Arslan ve konuğu İsmail Saymaz, 15 Temmuz darbe girişimi için “biz durdurduk” …

aysenur

CHP’liler, HDPKK’lılar, FETÖ’cülere Gezici anket şirketinden şok şok şok; halk başkanlık diyor, Erdoğan’a güven artıyor

Gezici Araştırma Merkezinin yaptığı anket çalışmasına göre, halkın yüzde 55.2’si başkanlık sistemini destekliyor. Hayır diyenlerse …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir