Anasayfa / GENEL / Akit Can Dündar’ı fena yakaladı!
can-villa

Akit Can Dündar’ı fena yakaladı!

Bir grup ODTÜ’lünün, “ağaç kesileceği” iddiasıyla Ankara Büyükşehir’in yol yapım çalışmasına karşı nöbet çadırı kurarak engellemek istediği alanda Gezi destekçisi Dündar ile Ergenekon mahkumu Mustafa Balbay’a ait villaların bulunduğu ortaya çıktı.

İstanbul Taksim’deki Gezi benzeri bir ortam da Ankara’da oluşturulmak istenirken, sahneye çıkan marjinal grupların kalkan olduğu ODTÜ arazisi üzerine yıllar önce inşa edilmiş villalarda tanıdık isimlere rastlandı.

Akit’ten Fatih Akkaya‘nın haberine göre, bir grup ODTÜ’lünün, “ağaçların kesileceği” iddiasıyla Büyükşehir’in yol yapım çalışmasına karşı nöbet çadırı kurarak, yaklaştırmak istemediği ormanlık alanda Gezi destekçisi Can Dündar ile Ergenekon mahkumu Mustafa Balbay’a ait villalar olduğu ortaya çıktı.

Ankara’da ODTÜ Ormanı’nın sınırından geçmesi planlanan Anadolu Bulvarı-Konya Yolu arasındaki bağlantı yolu inşaatının kampüs ve ODTÜ ormanına yaklaştığı iddiasıyla ODTÜ’de nöbet çadırı eylemi başlatılmıştı.

ASIL KATLİAM YAKLAŞTIRILMAYAN VİLLALAR İÇİN YAPILMIŞ

Çankaya’da Eskişehir Yolu ile Konya Yolu’nu birbirine bağlayarak, bölgede trafiği bir hayli rahatlatacak olan yol, ODTÜ ormanının sınırından geçiyor. ODTÜ ormanının inşaatı devam eden yola sınır bölgesinde, 1996-2001 yılları arasında binlerce ağaç kesilerek Park Rönesans Sitesi inşa edilmiş. Site, ODTÜ ormanı ile iç içe olan 21 dönüm üzerinde 10 katlı bloklar ile çok az sayıdaki villadan oluşuyor. Bölgenin en seçkin sitesinde yok yok.. Özel güvenlik, kapalı yüzme havuzu, sauna, spor tesisleri, yürüyüş parkurları, çocuk parkları ve ODTÜ ormanı manzarası…

DÜNDAR VE BALBAY’IN DA VİLLALARI VAR

Bu villalardan biri Gazeteci Can Dündar’a ait. Ergenekon’dan mahkum olan Cumhuriyet Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay’ın evi de bu sitede. Özellikle Can Dündar’ın villası lükslüğü ile göz kamaştırıyor.

6+1, 4 BANYO, SİNEMA SALONU…

650 metre karelik villada, 6 oda, 1 salon, 4 banyo bulunuyor. Can Dündar’ın villasının en alt katında da sinema salonu yer alıyor. Dündar’ın villasının fiyatı eski parayla yaklaşık 3.5 trilyon TL.

EYLEMCİLERİN EN BÜYÜK DESTEKÇİSİ CAN DÜNDAR

Yol yapımına karşı nöbet çadırı kuran marjinal gruplar, “Bu daha başlangıç mücadeleye devam” sloganları atarken, en azılı destekçilerinin Can Dündar olması dikkat çekiyor. Gezi olayları sırasında attığı mesajlarla halkı provoke eden gazeteci Can Dündar, ODTÜ’de de başrollerde. Can Dündar attığı mesajlarda ODTÜ Ormanı’nda çadır kuranlara destek verip, yiyecek yardımı çağrısında bulunurken, “O ağaçları dal dal yaprak yaprak biliriz. Komşuyuz. Dikilişinde katkımız var. Gövdesinde adımız yazar. Kesmeye karar verirken bize mi sordunuz? Ankara’da metroyu beceremeyenler, ormanı budayarak güzelim ODTÜ kampüsünün ortasından otoyol geçirmeye kalkışıyor” dedi.

KEYİFLERİ KAÇTI

Yeni duble yol Dündar’ın da villasının bulunduğu sitenin 100 metre kadar yakınından geçecek. Bölge böylelikle hareketlenecek, çok seslilik oluşacak. Bu durumun Dündar gibilerin keyiflerini kaçırdığı, dolayısıyla yol yapımına karşı çıktıkları ifade ediliyor. Ayrıca, yolun açılıp Dündar’ların sitesinin ortaya çıkmasıyla, asıl orada ağaç katliamı yapıldığı iddialarının gündeme geleceğinden endişe edildiği belirtiliyor.

BELEDİYEYE GÖRE ODTÜ’DE KAÇAK YAPILAŞMA VAR

Ankara Büyükşehir Belediyesi 2008’de “ODTÜ’de kaçak yapılaşma olduğu” gerekçesiyle 45 bina grubunun yıkılması ve üniversiteye 1.8 milyon TL ceza kesilmesine karar vermişti. ODTÜ Rektörlüğü yıkım ve ceza kararlarını mahkemeye götürdü. Açılan 45 ayrı davada mahkeme yıkım ve ceza kararlarının yasal olmadığı kararını verdi.

REKTÖR: YENİ YOL YAPIMINDA ORMAN TAHRİP EDİLMEYECEK

ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Acar, 25 Mayıs 2013 tarihinde yaptığı yazılı açıklamada, ODTÜ arazisinden geçmesi planlanan iki ayrı yol olduğu, bu yollardan birinin mahkeme kararıyla iptal edildiğini, diğerinin ise ODTÜ tarafından engellenmediğini bildirdi. Belediyenin 2008’de ODTÜ’den istediği “Koruma Amaçlı İmar Planı”nın hazırlandığını belirten Rektör Acar, yolun doğal ve arkeolojik sit alanlarını ve orman olarak tescil edilmiş alanları tahrip etmeyen tünel ile geçebileceğini, bu şekilde inşa edilmesinde Büyükşehir ile anlaştıklarını vurguladı.

YENİ BİR GEZİ EYLEMİ PEŞİNDELER

Buna rağmen, bölgede bir grup ODTÜ’lü ile Çiğdem, Çayyolu ve Anıtpark adlı forumlar Büyükşehir’in yol yapım çalışmalarına karşı çıkarak, yeni bir Gezi eyleminin fitilini ateşlemek istiyor. ODTÜ ağaçlarının kesileceği iddiasını dillerine dolayan bu marjinal sol gruplar, 25 Ağustos’tan bu yana ODTÜ girişinde kurdukları çadırda nöbet tutuyorlar.

MEDYAGUNDEM

can1

Teröristten talimat almışlar

MİT TIR’ları kumpası firarisi Can Dündar ile Ahmet Şık’ın Suriye’nin kuzeyinde Türkiye’ye yönelik eylemler yapan …

can-huf1

Vatan haini it, Türkiye’ye baskı yapın diye yalvarıyor!

Hakkında yürütülen soruşturmalar nedeniyle Türkiye’den kaçan Can Dündar, ülkesinin zor duruma girmesi için elinden geleni …

odtu7

Titresin Haluk’lar; ODTÜ’de “Asım’ın nesli” var artık

Mezuniyet töreninde terör propagandası yapmak isteyen öğrencilerin yerini vatan sevdalısı öğrenciler aldı. Bilim, kültür ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir