Anasayfa / GENEL / Akdoğan ‘yeni CHP’nin iflasını yazdı!
akdogan-chp1

Akdoğan ‘yeni CHP’nin iflasını yazdı!

MEDYAGÜNDEM- Başbakan Erdoğan’ın siyasi başdanışmanı, Ak Parti Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan, Star gazetesindeki köşesine bugün CHP’nin nasıl iflasa sürüklendiğini yazdı.

“Yeni CHP neden iflas etti?” başlıklı yazısından bazı bölümler şöyle:

(…)

Muhalefet ise önüne gelen hiçbir fırsatı değerlendirememekle birlikte, birçok olayı kendisi için varlık yokluk sınavına dönüştürdü. Kemal Kılıçdaroğlu ile ‘yeni’ olmaya çalışan CHP, üç hadisede tam anlamıyla kendi siyasi iflasını hazırlayan bir pozisyon geliştirdi. Şu üç hadise CHP’yi kendi içinde krize sürüklemekle kalmamış, ulusal ve uluslararası bir aktör olmasını da zayıflatmıştır:

1. Ergenekon’a bakış, 2. Çözüm sürecine bakış, 3. Suriye’ye bakış.

(…)

CHP, tek tipçi, dayatmacı, inkarcı, baskıcı devlet aklının ürettiği siyasi evreninin politik ikliminden kopamadı. Ulus devletin eritmeye çalıştığı dini, etnik, mezhebi kimliklere sağır kesilmeye devam etti. Ne Müslümanların halet-i ruhiyesini anlamaya çalıştı, ne gayrı Müslimlerin yaşadığı sorunları… Sünnilerin de Alevilerin de dertlerini dert edinemedi. Kürt sorununu doğuran siyasi zihniyetle hesaplaşamadı. Çözüm sürecinde sergilediği tutum, CHP’nin statükocu genetiğini bir kez daha ortaya koydu.

Suriye politikası, CHP’nin üçüncü dünyacı algısına güç verdi. Esad-Erdoğan, Suriye-Türkiye benzetmeleri Kılıçdaroğlu’nun uluslararası itibarını ve inandırıcılığını yerle bir etti. İran-Rusya-Suriye ekseninde kendini konumlandıran CHP, ölçüsüz değerlendirmeleriyle Avrupa Sosyalistlerinin bile tepkisini çekti.

Bugün CHP’nin söyleyeceği sözler ne Avrupa’da, ne Türk dünyasında, ne de İslam dünyasında ciddiye alınacak haldedir.

(…)

CHP bu haliyle siyasi iflasa sürükleniyor. Çünkü ne yeni bir siyaset anlayışı ve politika ortaya koyabiliyor, ne de halihazır aktörlerin böyle bir vizyonu ve potansiyeli var. Bu aktörlerle ve bu anlayışla CHP’nin herhangi bir iddia sahibi olabilmesi imkansız görünüyor.

(…)

AKDOĞAN’IN YAZISI İÇİN TIKLAYIN

MEDYAGUNDEM

izmir

CHP’nin inadı İzmir’i felç etti

Büyükşehir Belediyesi, ‘Bunlar uzun yol gemisi’ uyarılarını hiçe sayıp körfez için 15 gemi aldı. Büyük …

chp9

Bu bir dramdır; CHP’nin milyon yalanı elinde patladı

CHP mitingine 61 ilden 38 bin kişinin taşındığını belgeleyen liste ortaya çıktı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun gerçekleştirdiği …

chp8

Bir CHP rezilliği

CHP’li vekiller sözde adalet yürüyüşü sonrası CHP’nin Maltepe’de yaptığı mitingin fotoğrafları yerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kazlıçeşme …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir