Anasayfa / GENEL / Ak Partili Samsun Büyükşehir Belediyesi’nden küfürbaz paralel doktora milyonluk kıyak!
samsun2

Ak Partili Samsun Büyükşehir Belediyesi’nden küfürbaz paralel doktora milyonluk kıyak!

Samsun’da, hükümet üyelerine hakaretler yağdıran Paralel doktora Büyükşehir Belediyesi’nin 20 milyon liralık ihale vermesi tepki çekti.


Samsun Büyükşehir Belediyesi, kent genelindeki alzheimer ve parkinson hastaları ile yalnız yaşlılara yönelik iki ayrı hizmet ihalesini Dr. Ersin Yılmaz’ın şirketlerine verdi. Ancak, yıllarca, tutarı 20 milyon TL’yi bulan ihaleleri alan Dr. Yılmaz’ın tam bir Paralel Yapı neferi ve hükümet düşmanı olduğu ortaya çıktı. Birçok firma katılmasına rağmen yıllardır ihalelere ipotek koyan Yılmaz’ın sosyal medya üzerinden AK Parti iktidarına ağır hakaretler yağdırdığı, adeta yerden yere vurduğu görüldü. Dr. Yılmaz’ın geçen aylarda ise Bank Asya’ya el konulması sürecini protesto etmek için radikal bir eylem yaptığı ortaya çıktı. Başka bir bankadan 250 bin TL kredi çeken Yılmaz’ın bu parayı sırf iktidara tepki olsun diye Bank Asya’daki hesabına yatırarak hükümete sözde meydan okuduğu belirlendi.

BAŞKANIN AKRABASI 
AK Parti’ye açıktan kin, nefret kusan, Paralel Yapı’ya ise bağlılığını her fırsatta dile getiren doktor Yılmaz’a Büyükşehir Belediye BaşkanıYusuf Ziya Yılmaz’ın adeta ödül gibi ihaleler vermesi akıllarda soru işareti bıraktı. Başkan ile doktorun uzaktan akraba olduğu ifade edildi. Doktor Yılmaz’ın Sabah gazetesini ve yazarlarını da hedef aldığı görüldü. 

İŞTE VERİLEN İHALELER 
 60 yaşın üzerinde, evlerinde karı-koca olarak ya da ayrı yaşayan, kendi ihtiyaçlarını göremeyenlere, temizlik, sağlık, psikolojik destek, gibi hizmetlerin verilmesi işi:
Yaklaşık 1500 kişiye hizmeti içeren bu ihaleyi 2007’den beri hep Yılmaz kazanıyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin bu ihale için, 2014’te 1200 kişilik hizmet karşılığı 2.5 milyon lira, 2015’te 1600 kişilik hizmet karşılığı 3.3 milyon lira ödediği kaydedildi. 

 Alzheimer, demans ve parkinson gibi bakıma ihtiyacı olan 100 hastaya evlerinden alınıp sağlık hizmeti verilmesi işi:
Hizmet, kişi başı 50 TL’den günlük 3 öğün yemek, ulaşım ve bakımı kapsıyor. İhaleyi şubatta Yılmaz’a ait “Mavi Kuşak Yaşlı Bakım Merkezi” kazandı. Her iki ihaleyle belediyenin kasasından Paralelci doktorun şirketine aktarılan paranın yaklaşık 20 milyon lirayı bulduğu öne sürüldü. 

(SABAH)

MEDYAGUNDEM

samsun1

Ak Partili belediyeden paralel doktora bir kıyak daha

Samsun’da Büyükşehir Belediyesi’nden 20 milyon TL’lik ihale aldıktan sonra paralel kimliği deşifre olan Dr. Ersin …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir