Anasayfa / ANALİZ / Ahmet Altan böyle yalan yazdı
altan-yalan1

Ahmet Altan böyle yalan yazdı

MEDYAGÜNDEM- Orhan Miroğlu’na önce gazetesinde “mobbing” uygulayıp, zulüm eden; sonra yazısını sansürleyen Ahmet Altan’ın bugün Taraf’ta büyük bir yalana imza attığı ortaya çıktı.

Altan yazısında Miroğlu’nu “yalancı” gösteren şöyle bir iddiada bulunmuştu:

“Miroğlu bize gönderdiği yazıya ‘bir paragraf ekleyip’ dağıtmış sitelere. Bunu niye yaptığını bilmiyorum. Gazeteye gönderdiği ‘orijinal’ yazının metni gazetenin ‘mail kutusunda’ duruyor. Bu yaptığının bir adı var elbette ama beş yıl birlikte çalıştık, şimdi ayrılırken bu yaptığının ne olduğunu bir daha altını çizerek söylemeyeceğim.”

Yazısında, “Türkiye içinden geçtiği sarsıntıyı atlatana kadar çok acı çekip, çok çirkinliklerle karşılaşacağız. Bu fırtınada biz dürüstlüğe sarılacağız.” diyen Altan, çirkinliğin en büyüğüne imza atıp, hiç de dürüst olmadığını ortaya koydu.

Çünkü gerçekten Miroğlu’nu “paragraf ekledi” diye itham ettiği yazı, Taraf’ta sansürlenen değildi.

Dün internet sitelerinde yayınlanan iki yazı vardı. Biri Taraf’ın önce sansür edip, internet sitesinde yayınladığı “VUR KENDİNİ DAĞLARA! VUR KENDİNİ MAXMUR’A!” başlıklı yazı…

Bir de Miroğlu’nun internet siteleriyle paylaştığı henüz Taraf’a göndermediği, 3 bölüm halinde yayınlamayı planladığı yazısının ikincisi vardı. Miroğlu, “DAĞA VE BAYRAĞA DAİR” başlıklı yazıyı da internet siteleriyle paylaştı. Orada, “Anlamadığım şey Taraf gazetesinin bu psikolojik harbe bir takım haberlerle ve  manşetlerle  katkıda bulunmasıdır.” diye bir ifadesi yer aldı.

Altan Taraf’a gönderilmeyen ama Miroğlu’nun internet siteleriyle paylaştığı ikinci yazıdaki o ifadeden yola çıkarak bugünkü yazıyı döşendi.

Altan bu ifadesinden dolayı Miroğlu’nu yalancı gibi gösterip, o ifadeyi Miroğlu’nun “eklediğini” iddia etti ama baltayı taşa vurdu.

Miroğlu haklı çıktı Altan yalancı.

Miroğlu tüm bunları Habervaktim sitesine anlattı.

Taraf için neler neler açıkladı?

İşte o sözleri:

***

“Taraf PKK’nın psikolojik operasyonunun bir parçası haline geldi. PKK’ya hizmet eden bir gazete oldu. Tıpkı ANF gibi dezenformasyon dolu yalan haberler yapıyor. İnsanların isyan etmesi için gayret ediyor. Sınırlar çiziyor, insanları bölüyor, parçalıyor. PKK’nın operasyon gazetesi haline geldi Taraf…”

“Ahmet Altan yalan söylüyor. Yazıyı gazeteye gönderdikten sonra editör Tamer Kayaş aradı. ‘Bir sorun yok. Yazınızı aldım’ dedi. Yazıyı kısaltmamı istemedi. Ancak 1 saat sonra tekrar aradı. ‘Bizzat Ahmet Altan’ın talimatı yazınız 4 bin vuruşu geçtiği için yayınlayamıyoruz’ dedi. Ben de o zaman bu yazıyı internet sitelerine göndereceğimi söyledim ve öyle yaptım. Taraf’ta yayınlanmayan o yazımı internet sitelerine gönderdim.”

ALTAN SAHTEKARLIK YAPIYOR

“Tarafta yayınlanmayan o yazıyı ve sonra yayınlanacak ikinci ve üçüncü yazıyı da internet sitelerine gönderdim. Ahmet Altan paragraf eklemiş öyle göndermiş diyor. İki ayrı yazıyı paragraf gibi gösteriyor. Dezenformasyon yapıyor, çarpıtıyor, yalan söylüyor. Paragrafla yazıyı nasıl ayırt edemez. Ama bu tür bir dezenformasyona, sahtekarlığa başvuruyor. Eğer dürüst namuslu bir insansa ‘mail kutumuzda yazı var’ diyor. Çıkartsın ortaya o yazıyı ve benim internet sitelerine gönderdiğim yazıyla karşılaştırsın. Farkı ortaya koysun. Paragraf var mı yok mu ortaya çıksın. Dürüst bir insan, namuslu bir insan bunu yapar. Ama o dürüst davranmıyor.”

TARAF PKK’NIN PSİKOLEJİK OPERASYONUNUN PARÇASI OLDU

“Taraf PKK’nın psikolojik operasyonunun bir parçası haline geldi. PKK’ya hizmet eden bir gazete oldu. Tıpkı ANF gibi dezenformasyon dolu yalan haberler yapıyor. İnsanların isyan etmesi için gayret ediyor. Sınırlar çiziyor, insanları bölüyor, parçalıyor. PKK’nın operasyon gazetesi haline geldi Taraf. Yaptığı gazetecilik değil ANF tipi operasyonculuktur.”

ALTAN BU OPERASYONLARIN ALTINDA KALACAK

“2. Kürdistan kuruluyor diyor. İsyan diyor, PKK’yı masum bir örgüt gibi gösteriyor, Şehitlerle, öldürülen PKK’lıyı bir tutuyor. Ama Türk ve Kürt halkı bunun hesabını birlikte soracak Ahmet Altan’dan. Daha çok kan aksın istiyor. Altan bu yaptıklarının hesabını verecek. PKK destekli bu operasyonların altında kalacak. PKK’nın mesajlarını iletiyor, propagandasını yapıyor. Bu ülkenin birlik ve beraberliği Altan ailesinin tehdidi altındadır. Altan ailesinin operasyonlarıyla karşı karşıyadır Türkiye… Kardeşi PKK’nın hizmetine girdi, PKK’nın emri ve talimatları doğrultusunda çalışıyor.”

PKK’NIN SIKTIĞI HER KURŞUNDA ALTAN’IN PAYI VAR

“Bundan sonra PKK’nın sıkacağı her kurşunda Ahmet Altan’ın bir payı, bir sorumluluğu varıdır. Ölen, öldürülen her canda Altan’ın dahli vardır. İnsanları isyana teşvik edip boğaz manzaralı lüks konutundan insafsızca izliyor akan kanı. Ama tüm bunların hesabı sorulacaktır. Acıyorum kendisine attığı iftiralardan, dezenformasyonlardan ve yalanlardan dolayı. Bu ülke insanlarını birbirine düşürmekten medet umuyor.”

***

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

taraf-altan

FETÖ’nün kumpas gazetesi satılık!

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) aralarında Taraf gazetesinin de bulunduğu 8 adet basın yayın kuruluşuna …

kiraz

Yine Anadolu Adliyesi yine skandal karar

İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde 31 Mart 2015 günü DHKP-C’li teröristlerce hain bir şekilde şehit edilen Cumhuriyet …

feto-medya

FETÖ’nün medyadaki teröristlerine 3’er kez müebbet

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimini önceden bildikleri ve bu konuda çağrışım yapan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir