Anasayfa / GENEL / Adam aleni vatan haini; şimdi de Merkel’e “Türkiye’nin yanında yer alma” diye mektup yolladı
can-dundar9

Adam aleni vatan haini; şimdi de Merkel’e “Türkiye’nin yanında yer alma” diye mektup yolladı

Can Dündar, Merkel’e yazdığı mektupta yanlış tarafta olduğunu söyleyip “hiç baskı yokmuş gibi mi davranacaksınız?” sorusunu yöneltti.


Can Dündar Kilis ziyaretine hazırlanan Almanya Şansölyesi Angela Merkel’e bir mektup yazarak Türkiye’de demokrat ve otoriterler arasında bir savaş olduğunu söyledi.

Haftalık haber dergisi Der Spiegel’in haberine göre, Dündar, Merkel’in Türkiye’de insan hakları ve basın özgürlü ihlallerine karşı sessiz kalmasının rahatsız verici olduğunu söyledi.

“YANLIŞ TARAFTASINIZ”
Mektubunda Türkiye’de demokrat ve otoriterler arasında bir savaş olduğunu söyleyen Dündar, “Bu tarihi meydan muharebesinde siz ve ülkeniz maalesef yanlış taraftasınız” dedi. Can Dündar, Türkiye ziyaretini yakından takip edeceğini belirtti.

“BASKI YOKMUŞ GİBİ Mİ DAVRANACAKSINIZ?”
Can Dündar mektubunda Almanya başbakanına şu soruları yöneltti:

“Yine sadece hükümet temsilcileri ile mi buluşacaksınız? Yine bu ülkede hiç baskı yokmuş gibi mi davranacaksınız?”

DURUŞMA 6 MAYIS’A ERTELENDİ
Dündar ve Gül, geçen yıl 25 Kasım’da MİT TIR’larıyla ilgili yaptıkları haber ve görüntüler nedeniyle “Örgüte üye olmadan bilerek ve isteyerek yardım etmek, siyasi ve askeri casusluk ve gizli kalması gereken belgeleri ifşa etmek” suçu iddiasıyla tutuklanmışlardı.

Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’nde saat 10.00’da başlayan duruşmada Emre Erciş daha önce de mahkemeye çağrılmış fakat gelmeyince hakkında zorla getirme kararı çıkartılmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hedef gösterdiği Dündar ve Gül, tutuksuz yargılanıyor.

Can Dündar ve Erdem Gül davası 6 Mayıs’a ertelendi.

MEDYAGUNDEM

can1

Teröristten talimat almışlar

MİT TIR’ları kumpası firarisi Can Dündar ile Ahmet Şık’ın Suriye’nin kuzeyinde Türkiye’ye yönelik eylemler yapan …

can-huf1

Vatan haini it, Türkiye’ye baskı yapın diye yalvarıyor!

Hakkında yürütülen soruşturmalar nedeniyle Türkiye’den kaçan Can Dündar, ülkesinin zor duruma girmesi için elinden geleni …

merkel2

Böyle çark edersin Merkel!

Yaklaşan G-20 Zirvesi öncesi art arda küstah açıklamaların geldiği Almanya, Türkiye’nin tepkilerinin ardından çark etti. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir