Anasayfa / GENEL / ABD’ye asla güvenilmeyeceğini bir kez daha gördük!
pyd-abd1

ABD’ye asla güvenilmeyeceğini bir kez daha gördük!

Suriye’nin Rakka kentinin DAEŞ’ten kurtarılması için aylardır hazırlığı yapılan Rakka operasyonu ‘Fırat’ın Gazabı’ adıyla başladı.

Demokratik Suriye Güçleri (DSG) adına yapılan açıklamada, operasyonun, DSG’nin çatısı altında bulunan Kürt, Arap, Türkmen savaşçılar ile YPG ve YPJ’nin (Kadın Koruma Birlikleri) uluslararası koalisyon güçlerinin aktif katılımı ile başladığı belirtildi.

ABD YPG İNADINDAN VAZGEÇMEDİ, HAVADAN DESTEK VERECEK

Yapılan açıklamada ABD’nin de DSG’ye havadan destek vereceği aktarıldı. SDG sözcüsü Talal Sello, AFP’ye yaptığı açıklamada, operasyonun iki aşamada ilerleyeceğini söyledi. Sello, “İlk aşama, Rakka’nın çevresinin kurtarılması. İkincisi ise kentin kontrolünün sağlanması” dedi. Sello, ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyondan yeni silahlar aldığını, bunların içinde tanksavar füzeler de olduğunu ifade etti.

TÜRKİYE UYARMIŞTI

Türkiye en başından beri Rakka Operasyonu’nda PYD-YPG’nin yer almasına karşıydı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Obama’yı arayarak “PYD-YPG gibi örgütlere ihtiyacımız yok. Gelin sizlerle beraber Rakka’dan DEAŞ’ı atalım” teklfinde bulunmuştu.

YPG’Yİ RAKKA’YA GÖTÜRMEK BÜYÜK YANLIŞ

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu,ise ABD’nin YPG ile gerçekleştireceği olası Rakka Operasyonu’na tepki göstermiş “Münbiç’te sözünü dinlemeyen YPG’yi Rakka’ya götürmek çok yanlış. DAEŞ’ten temizleyeceğim derken, başka bir terör örgütüyle anlaşmak da büyük hata.” demişti.

DSG KILIFI ALTINDA PYD

Savunma Bakanı Fikri Işık, DSG kılıfı içinde PYD/YPG’nin oraya yerleştirildiğini vurgulayarak, “Özellikle Suriye Demokratik Güçleri kılıfı altında PYD’nin oraya sokulmaması gerektiğini ABD’lilere ifade ettik. Bu konuda da “başka alternatifimiz yok” diyemezler. ABD’nin bu noktadaki tavrını bu yönde değiştirmesini istiyoruz. Bu konuda da sonuna kadar ısrarcı olacağız” demişti.

MEDYAGUNDEM

yunan

Krizin altından ABD çıktı

3 Temmuz 2017’de, Türk bandıralı ticaret gemisine Yunan Sahil Güvenlik botundan ateş açılmış, Yunan tarafı …

ypg

ABD’den teröristlere yeni isim

Terör örgütü YPG’ye ‘isim değiştirme’ tavsiyesinde bulunduklarını belirten ABD Özel Kuvvetler Komutanı Orgeneral Thomas, YPG’nin …

harita

AA’nın deşifresi Pentagon’u çıldırttı

ABD Savunma Bakanlığı, Anadolu Ajansı’nın Suriye’de konuşlu ABD askerlerinin yerlerini yayınlanmasına tepki gösterdi. Anadolu Ajansı, …

2 Yorumlar

  1. pardon da bu ülkede amerikaya güvenen mi vardı acaba? tabi amerikancı liboşlar hdp chp ve fetö dışında

  2. bu devlet nasıl ki geç de olsa içerdeki pkklı ve fetöcü amerikan köpeklerinin tepesine çöktü ve kodese tıktıysa sınır dışındaki köpeklerinin de öyle çöker kimsenin kuşkusu olmasın her şeyin zamanı vardır amerikanın atına binen tez iner biz bunu 7 haziran öncesi amerikadan ab den aldığı talimatlarla sonsuz öz güvenle ortalarda artistik pozlar verip, küstahça c.başkanımızı tehdit eden demirtaşın sonundan iyi biliriz aynen pkknın sonu gibi.. bunlar daima kullanılıp bir kenara atılan fahişe olacaklar çünkü hiçbir devlet kendi ülkesine ihanet edenlerle uzun yol yürümez kendi ülkesine ihanet edenin onu da satacağını bilir onları sadece kısa zamanlı kullanır aynen fahişeler gibi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir