Anasayfa / GENEL / ABD’nin terör devleti planı suya düştü
abd-suriye

ABD’nin terör devleti planı suya düştü

Cerablus’un terör örgütlerinden temizlenmesi için başlatılan Fırat Kalkanı Operasyonu ABD’yi rahatsız etti. PKK’yı oyuna sürerek Çukurca’yı karıştırıp, Suriye konusunda Türkiye’nin elini zayıflatmaya çalışan ABD’nin planı, TSK’nın başarılı operasyonlarıyla bertaraf edildi.


Türkiye’nin Fırat Kalkanı Operasyonu’yla Suriye’deki çıkarları tehlikeye giren ABD, PYD’yi Münbiç, PKK’yı Çukurca’dan harekete geçirdi. Kanlı eylemler için Çukurca-Dağlıca arasındaki hattan sızmaya çalışan teröristleri TSK havadan ve karadan vuruyor.

Fırat Kalkanı Operasyonu’yla Suriye’de oluşturmaya çalıştığı terörist kalkanı tehlikeye giren ve Özgür Suriye Ordusu’nun ilerleyişinden çok rahatsız olan ABD, PKK yoluyla giriştiği, Çukurca planında başarılı olabilseydi, Suriye sınırında yürüyen operasyonlara balta vurabileceğini düşünüyordu.

Terörist yığdılar
Örgütün üst akıldan aldığı talimatla TSK’nın moral ve motivasyonunu olumsuz etkilemek üzere bölgeye adeta terörist yığdığı da ortaya çıktı. Askeri ve güvenlik kaynakları, Çukurca’da ve Suriye’de yürütülen operasyonların birbirini olumsuz yönde madden etkileyecek bir özelliğe sahip olmadığını da vurguladılar.

MEDYAGUNDEM

tsk2

TSK’ya darp kumpası

Hudut hattında yakalanan kaçaklara kötü muamele yapan askerlerin görüntülerinin yurt dışından servis edildiği belirlendi. Söz …

yunan

Krizin altından ABD çıktı

3 Temmuz 2017’de, Türk bandıralı ticaret gemisine Yunan Sahil Güvenlik botundan ateş açılmış, Yunan tarafı …

ypg

ABD’den teröristlere yeni isim

Terör örgütü YPG’ye ‘isim değiştirme’ tavsiyesinde bulunduklarını belirten ABD Özel Kuvvetler Komutanı Orgeneral Thomas, YPG’nin …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir