Anasayfa / GENEL / ABD’li elçiden FETÖ’cü darbe itirafı
feto-patrik

ABD’li elçiden FETÖ’cü darbe itirafı

FETÖ elebaşı Gülen’in iadesi için delil isteyen ABD’nin eski Yemen Büyükelçisi Hughes’tan darbe itirafı geldi. Hughes, “Türkiye’deki darbe Gülen, CIA ve Ortodoks Rum Patrikhanesi tarafından gerçekleştirildi” iddiasında bulundu.


Yıllardır devlete sızan ve Türkiye’yi hain emellerine alet etmeye çalışan teröristbaşı Fethullah Gülen’in kirli ilişkileri deşifre olmaya devam ediyor. Türkiye’nin teröristbaşı Gülen’in iadesi için 84 klasörlük dosya delil dosyası gönderdiği ABD’nin Yemen eski Büyükelçisi Arthur Hughes’tan şok edici darbe iddiası geldi.

Hughes, darbe yapmakla suçlanan Fethullah Gülen’in CIA ve Ortodoks Rum Patrikhanesi ile yakın ilişkiler içerisinde olduğunu söyledi.

Facebook hesabından açıklamalarda bulunan Hughes, “Türkiye’nin Rum Ortodoks Patrikhanesi’ne mi ihtiyacı var? Darbeyi CIA, Gülen ve Rum Ortodoks Patrikhanesi gerçekleştirdi” ifadelerini kullandı.

DARBE NEDENİ RUSYA
Eski ABD büyükelçisi Hughes’ne göre ise darbe nedeninin geçtiğimiz yıl Rus uçağının düşürülmesinin ardından normalleşen Türkiye-Rusya ilişkilerine yönelik olduğunu ifade etti.

Hughes, darbenin üç eksende gerçekleştiğini ifade ederek, “Türk Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Putin’in Suriye üzerindeki ortak çalışmalarının ardından CIA ve Rum Ortodoks Patriği’nin yardımıyla Gülen darbe gerçekleştirmeye çalıştı” dedi.

FETÖ’YÜ CIA İLE PATRİKHANE PAPAZI TANIŞTIRDI
Gülen’i kaçıranları deşifre eden Hughes, Rum Ortodoks Patrikhanesi Papazı Alexander Karloutsos’ın, Amerikalı diplomatlar Graham Fuller ve George Fidas’ın 1999 yılında Gülen’i Amerika’ya kaçışını organize etmesinde yardımcı olduklarını kaydetti.

Ortodoks Rum Patrikhanesi’nin ABD istihbarat servisi CIA’nin eline geçtiğini belirten Hughes, “Küresel çalışmalara dönen Ortodoks Patrikhanesi ise CIA tarafından ele geçirildi”

ABD ELÇİLERİ SOROS’UN EMRİNDE
Hughes, küresel baron Soros ile alakalı da “Ele geçirilen belgeler sayesinde milyoner George Soros’un Hillary Clinton ve ABD elçileri üzerinde etkisi olduğu net bir şekilde ortaya çıktı” şeklinde ilgi çekici bilgi daha verdi.

TERÖRİST ELEBAŞININ CIA’CI DOSTLARI
Hughes, yaptığı açıklamada, Rum Ortadoks Patriği’nin Gülen ile arasındaki ilişkinin oldukça samimi olduğunu belirtti.

Hughes, Gülen’in ABD’deki dostlarını da deşifre ederek, “Gülen, eski CIA müdürü George Tenet, Amerikalı Arcbishop Demetrios gibi isimlerle son derece yakın ilişkilerde bulunmaktadır” dedi.

Huhges, Ortadoks Patriği’nin papazı Alexander Karloutsos’un Gülen ile eski CIA Müdürü George Tenet’i tanıştırdığını söyledi.

AKŞAM

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir