Anasayfa / GENEL / ABD’den terör örgütüne anahtar teslim askeri üs
kobani-us

ABD’den terör örgütüne anahtar teslim askeri üs

ABD’nin Suriye’nin kuzeyindeki Kobani (Ayn el Arab) şehrinde yapımını sürdürdüğü askeri havalimanı ve askeri üs inşaası tamamlandı.


BasNews’e konuşan ve isminin açıklanmasını istemeyen PKK’nın Suriye kolu PYD’nin silahlı kolu YPG’den bir yetkili Amerika’nın Kobani’de inşa ettiği uçak pisti alanı ve askeri merkezinin tamamlandığı bilgisini verdi.

2 KARGO UÇAĞI İLE İKMAL YAPILDI

YPG’li yetkili Amerika’nın yaptığı pist ve askeri merkezi inşaatının 2 ay önce bittiğini ve 2 hafta öncede2 büyük kargo uçağının buraya konuşlandırıldığını belirtti.

Bu merkezlerin Kobani’nin güneyindeki Sabit köyü yakınlarında yapıldığını söyleyen yetkili, burada bundurulan kargo uçakları ile Menbiç şehrie göç etmiş olan halka da yardım gönderildiğini söyledi.

PKK KORUYACAK VE KULLANACAK

Aynı kaynak bu alanları YPG/PKK’lı kuvvetlerinin koruyup kullanacağını bildirdi. Merkezi Erbil’de olan ve Türkiye’de de yayın yapan Kürt haber ajansı BasNews daha öncede ABD’nin Rojava Kürdistanı’nda Rimelan ve Kobani’de iki askeri havaalanı inşa ettiğini ilk olarak duyurmuştu.

MEDYAGUNDEM

yunan

Krizin altından ABD çıktı

3 Temmuz 2017’de, Türk bandıralı ticaret gemisine Yunan Sahil Güvenlik botundan ateş açılmış, Yunan tarafı …

ypg

ABD’den teröristlere yeni isim

Terör örgütü YPG’ye ‘isim değiştirme’ tavsiyesinde bulunduklarını belirten ABD Özel Kuvvetler Komutanı Orgeneral Thomas, YPG’nin …

harita

AA’nın deşifresi Pentagon’u çıldırttı

ABD Savunma Bakanlığı, Anadolu Ajansı’nın Suriye’de konuşlu ABD askerlerinin yerlerini yayınlanmasına tepki gösterdi. Anadolu Ajansı, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir