Anasayfa / GENEL / ABD teröristlerden polis gücü kurdu
pyd1

ABD teröristlerden polis gücü kurdu

ABD’li askerlerin Afrin’de PKK’lı teröristlere eğitim verdiği, terör örgütü üyelerinden özel bir polis gücü kurdurduğu iddia edildi. Çarpıcı iddianın ardından, kampta çekildiği ileri sürülen fotoğraflar da yayınlandı.

ABD’nin Suriye’nin Afrin bölgesinde PKK’lı teröristleri eğittiği iddia edildi. Skandal iddiaya göre, ABD’li askerler, PKK’nın Afrin kampında terör örgütü üyelerine eğitim verdi. Hatta özel bir polis kuvveti kurdurdu.

Teröristler silah eğitimlerini ABD askerlerinden “Hızlandırılmış kısa dönem kurslar” biçiminde aldı. Kurulan sözde polis teşkilatına ise “HAT” ismi verildi.

Çarpıcı iddiaları doğrular nitelikteki fotoğraflar da yayınlandı. o fotoğraflarda kampta terör örgütü PKK’nın sözde bayraklarının ve elebaşının posterlerinin yer aldığı görülüyor.

Örgütün Suriye’de güç haline gelmek için çok sayıda terörist yetiştirmeyi planladığı, bunun için yabancı ülkelerden önemli ölçüde destek aldığı belirtiliyor.

Öte yandan, istihbarat birimleri tarafından hazırlanan raporda, geçen yıl yabancı ülkelerden PKK’ya verilen silahlara dikkat çekildi. PKK’nın hafif ve ağır silahlar ile birlikte, önemli miktarda cephaneyi Münbiç- El Bab- Afrin hattına naklettiği bilgisine yer verildi.

Örgütün bölgeye yeni gelen veya kimliği bulunmadığını söyleyen sivillere, mühür basılmış kimlikler dağıttığı da öğrenildi.

MEDYAGUNDEM

yunan

Krizin altından ABD çıktı

3 Temmuz 2017’de, Türk bandıralı ticaret gemisine Yunan Sahil Güvenlik botundan ateş açılmış, Yunan tarafı …

ypg

ABD’den teröristlere yeni isim

Terör örgütü YPG’ye ‘isim değiştirme’ tavsiyesinde bulunduklarını belirten ABD Özel Kuvvetler Komutanı Orgeneral Thomas, YPG’nin …

kk2

KK ile PKK aynı yalanı söylüyor

PKK elebaşısı Mustafa Karasu ile Kılıçdaroğlu aynı ağızdan konuşarak 15 Temmuz’u değil, OHAL’in ilan edildiği …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir