Anasayfa / GENEL / ABD resmen terör örgütüyle ortaklığını ilan etti
teror-abd

ABD resmen terör örgütüyle ortaklığını ilan etti

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby “Biz YPG’yi terörist örgüt olarak görmüyoruz ve kendilerini desteklemeyi sürdüreceğiz” dedi.


ABD, PKK’nın Suriye’deki kolu PYD’nin askeri kanadı YPG’yi terörist örgüt olarak görmediklerini ve YPG’yi desteklemeyi sürdüreceğini açıkladı.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby, başkent Washington’da düzenlediği basın toplantısında, konu ile ilgili kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.

Kirby, Türkiye’nin YPG’yi terörist olarak gördüğünü bildiklerini, ancak ABD’nin YPG’yi terörist olarak görmediğini söyledi. Kirby, “Türkiye’nin, YPG ile ilgili endişelerini anlıyoruz. Ancak YPG, IŞİD ile mücadelede en başarılı güçlerden biri. Biz onları terörist örgüt olarak görmüyoruz ve kendilerini desteklemeyi sürdüreceğiz” diye konuştu.

erdogan-abd2

MEDYAGUNDEM

yunan

Krizin altından ABD çıktı

3 Temmuz 2017’de, Türk bandıralı ticaret gemisine Yunan Sahil Güvenlik botundan ateş açılmış, Yunan tarafı …

ypg

ABD’den teröristlere yeni isim

Terör örgütü YPG’ye ‘isim değiştirme’ tavsiyesinde bulunduklarını belirten ABD Özel Kuvvetler Komutanı Orgeneral Thomas, YPG’nin …

harita

AA’nın deşifresi Pentagon’u çıldırttı

ABD Savunma Bakanlığı, Anadolu Ajansı’nın Suriye’de konuşlu ABD askerlerinin yerlerini yayınlanmasına tepki gösterdi. Anadolu Ajansı, …

1 Yorum yapıldı

  1. madem öyle o zaman daeşi incirlikten değil kobaniden kaldırdığınız uçaklarla bombalayın şerefsizler.. Hem benim ülkemden ucak kaldırıp daeşi bombalayacaksın daeşi durup dururken bana düşman edeceksin daeş terörü senin yüzünden benim ülkemi tehdit edecek hem de pkk yı tercih edip bana yamuk yapacaksın s.tirin nerden kaldırırsanız kaldırın uçaklarınızı bize ne ya! daeşten maeşten benim askerimi polisimi pkk öldürüyor şehirlerimzi pkk işgal ediyor daeş değil uydurmuşlar bir daeş masalı kendi yarattıkları canavarla bizi korkutup, bir iki bomba patlatıp somra da kendi politikalarına uygun dizayn için bizi kullanıyor şerefsizler biz de salağız yiyoruz bu numaraları.. bizim düşmanımız daeş değil pkk dır siz terör örgütü seçiyorsunuz da bir biz mi enayiyiz siz pkk daeşle savaşıyor o yüzden bizim için makbul diyorsanız biz de daeş pkk yla savaşıyor o yüzden o da bizim için makbul deriz olur biter..kasımdaki seçime kadar topal ördeksiniz zaten..Keşke incirliği kaptsak, amerikan elçimizi de geri çağırsak ne gğzel osmanlı tokatı olurdu bu pisliklere..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir