Anasayfa / GENEL / ABD iti FETÖ’cüler bunu da yaptılar!
dolar-feto

ABD iti FETÖ’cüler bunu da yaptılar!

15 Temmuz kanlı darbe girişiminin ardından FETÖ’ye ilişkin yürütülen soruşturmalar çerçevesinde ilginç delillere rastlanılıyor. İstanbul’da bir dershaneye yönelik 5 şüpheliye yapılan bir operasyonda şüphelilerden birisinin evinde üzerine cevşen yapıştırılmış 1 dolar bulundu.


15 Temmuz’da gerçekleştirilmek istenen darbenin püskürtülmesinin ardından yapılan operasyonlar kapsamında bulunan 1 dolarlara bir yenisi daha eklendi. Sema Faikiyet A.Ş.’ye yönelik yapılan aramalarda gözaltına alınan muhasebeci Serdal Yemez’in evinde üzerinde cevşen bulunan 1 dolar ele geçirildi.

DERSHANE OPERASYONU:5 GÖZALTI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından Fethullahçı Terör Örgütü’ne yönelik düzenlenen operasyonlar kapsamında FETÖ’ye bağlı dershanelerinin olduğu bilinen Sema Faikiyet A.Ş.’ye yapılan operasyonda 5 kişi gözaltına alındı.

CEVŞENLİ BİR DOLAR

Gözaltına alınan kişilerin evlerinde yapılan aramada ise ilhginç bir delil ele geçirildi. Muhasebeci Serdal Yemez’in evinden darbe girişimi sonrası gözaltına alınan birçok kişinin üzerinden çıkan ve FETÖ’nün şifresi olarak belirtilen 1 dolardan çıktı. Fakat bu kez bulunan 1 doların arkasında yapıştırılmış cevşen vardı. Bu 1 dolar herkesi şaşkına çevirdi.

dolar-cevsen

KASADAN ÇIKTI

Emniyetteki işlemleri ardından adliyeye sevk edilen 5 kişi,t tutuklanmak üzere Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne çıkarıldı. Cevşenli 1 doların sahibi Serdal Yemez ifadesinde, “Söz konusu 1 dolar Gültepe Anafen binasında, tadilat sırasında bulduğumuz ve çilingire açtırdığımız bir kasadan çıktı. Üzerinde cevşen vardı. Cevşen ve dolar iç içe olduğundan dolayı bende cüzdanıma koydum. Cüzdanımı çok kullanmadığımdan dolayı orada kalmış… Bu doları aldığım güne lanet ediyorum ” dedi.

İfadelerin ardından Serdal Yemez’in de aralarında bulunduğu 5 kişi İstanbul 9. Sulh Ceza Hakimi Hakim Mustafa Çakar tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

(SABAH)

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir