Anasayfa / GENEL / ABD ile Rusya’nın Türkiye planı deşifre oldu; İncirlik’e alternatif üs!
plan6

ABD ile Rusya’nın Türkiye planı deşifre oldu; İncirlik’e alternatif üs!

ABD ile Rusya’nın Suriye’de Türkiye sınırına 3-4 kilometre mesafede İncirlik’e alternatif bir askeri üs kurma projesi ortaya çıktı. A Haber Yurt Haberler Müdürü Kerim Ulak, Sabah Ajansı’nda Erkan Tan’a yaptığı açıklamalarda planın detaylarını anlattı. Ulak’ın açıklamaları şöyle:


plan1

Terör örgütünün ana karargâhı 2 gün önce imha edildi. Geçtiğimiz hafta örgüt Gültan Kışanak’ı alıkoymuştu. 6 saat terör örgütü üyelerine sorgulanmıştı. “Bize neden yardım etmiyorsunuz” denilerek. Gültan Kışanak mahsur kaldığı o bodrumdan çıktı ve bir kara propagandaya başladı. Sur’da siviller olduğu propagandasına başladı. Aynı Cizre’de olduğu gibi… Bölgede 35 tane terörist var. Bunların 7’si dağ kadrosunda çok önemli isimler. Bütün mesele o 7 ismi çıkarabilmek. Diğerleri hiç önemli değil ve onları bölgedeki sivilleri kalkan olarak kullanarak bir koridorla dışarı çıkarmaya çalışıyorlar.

plan2

NUSAYBİN’E TÜNELLERDEN SİLAH TAŞINIYOR

Asıl önemli konu Mardin’in Nusaybin… İlçede önümüzdeki günlerde operasyon bekliyoruz. Nusaybin sınırın sıfır noktası… En kritik nokta. Diğer ilçelerimizde yerleşimler ile sınır arasında epey mesafe var. Ancak Nusaybin’de mesafe sınırla evler arasında 150 metreye kadar düşebiliyor. Tüneller vasıtasıyla sınırın ötesinden ilçeye silahların getirildiği ifade ediliyor.

plan3

Nusaybin’in karşısı Suriye’nin Kamışlı kenti… Kamışlı Ankara’da’ki bombalı saldırıyı gerçekleştiren “Salih Neccar” kod adlı terörist Abdülbaki Somer işte buradan giriş yaptı. PYD’nin kontrolündeki Kamışlı’dan giriş yaptı ve Ankara’daki saldırıyı gerçekleştirdi.

plan5

İNCİRLİK ÜSSÜNE ALTERNATİF ÜS YAPILIYOR

Kamışlı çok önemli… Bu bölgede Amerika Birleşik Devletleri ve Rusya hava üssü çalışması yapıyor. Türkiye sınırına 3-4 kilometredeki bu üs neden yapılıyor? Amerika’nın İncirlik’teki üssüne alternatif olarak yapılıyor. ABD biliyor önümüzdeki günlerde Türkiye ile ilişkiler biraz gerilebilir ve İncirlik önemli bir kozumuz. O koza alternatif olarak ABD, Kamışlı’da bulunan Rmeilan üssünü yeniden faaliyete geçiriyor. Burada daha önce 700 metre olan üssün 1315 metreye çıkarılıyor. Yakında buraya askeri uçaklar iniş yapacak. Kargo uçakları devasa uçaklar, Rusya’dan gelen uçaklar, Amerika’dan gelen uçaklar PYD kontrolündeki bu kente silahlarını bombalarını indirecek ve bu silahlar terör örgütüne gidecek.

plan6

Şanlıurfa Harran’da sınırda silahlar ele geçirildi. PYD’den gelen silahlar. Bunlar ele geçirilmeseydi Mardin Nusaybin’e gönderilecekti. Yakalanan silahların tamamı Amerikan menşeli.. Amerika veriyor PYD’ye sınırdan fırsat buldukları yerlerden geçirilen silahlar askerimize polisimize doğrultuluyor.

Güvenlik güçlerimiz Suriye’nin gizli servisi El Muhaberat’la da savaşıyor. Diyarbakır Sur’daki çatışmalarda El Muhaberat ajanı ölü ele geçirildi. Kimliği de çıktı.

plan7

MEDYAGUNDEM

tsk2

TSK’ya darp kumpası

Hudut hattında yakalanan kaçaklara kötü muamele yapan askerlerin görüntülerinin yurt dışından servis edildiği belirlendi. Söz …

yunan

Krizin altından ABD çıktı

3 Temmuz 2017’de, Türk bandıralı ticaret gemisine Yunan Sahil Güvenlik botundan ateş açılmış, Yunan tarafı …

ypg

ABD’den teröristlere yeni isim

Terör örgütü YPG’ye ‘isim değiştirme’ tavsiyesinde bulunduklarını belirten ABD Özel Kuvvetler Komutanı Orgeneral Thomas, YPG’nin …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir