Anasayfa / GENEL / ABD ağzından kaçırdı; işte PKK itirafı
abd-pkk

ABD ağzından kaçırdı; işte PKK itirafı

ABD-Koalisyon sözcüsü Albay Dorrian, verdiği brifingte itiraf gibi açıklamada bulundu PKK’nın Suriye Demokratik Güçleri’nin bir parçası olduğunu kaydetti.

YPG ile sınırda nöbet tutan, teröristlerin cezanelerine katılan ABD’den PKK’ya yönelik çok çarpıcı bir itiraf geldi. ABD’nin terör listesinde yar alan PKK’nın Suriye kolu olan YPG ve SDG’yle kol kola olan ABD’nin Koalisyon sözcüsü Albay Dorrian bugün gazetecilere yaptığı açıklamada daha önce PKK ile ilgisi olmadığını savunduğu SDG’nin PKK’nın bir parçası olduğunu itiraf etti.

PKK SDG’NİN BİR PARÇASI

Dorrian Suriye’deki gelişmelere ilişkin verdiği brifingte terör örgütü PKK’ya yönelik açıklamalarda da bulundu. Dorrian yaptığı değerlendirmede ‘PKK ile ilgili olarak da, (PKK) Suriye Demokratik Güçleri’nin bir parçası. Suriye Arap Koalisyonu da Suriye Demokratik Güçleri’nin aynı zamanda bir parçası. Rakka’yı kuşatan güçlerin büyük bir bölümü Suriye Demokratik Güçleri’ne bağlı Suriyeli Araplardan oluşuyor’ dedi.

Dorrian’ın sözlerinin hemen ardından bir basın mensubunun, “Sanıyorum PKK, Suriye Demokratik Güçlerinin parçası dediğinizi duydum, netleştirmek için soruyorum” sorusuna Koalisyon Sözcüsü, “Öyle mi söyledim? YPG dedim.” cevabını verdi.

PYD’nin, terör örgütü PKK ile bağını reddeden ABD, ana omurgasını PYD’nin oluşturduğu SDG’ye askeri anlamda destek vermeye devam ederken Koalisyon Sözcüsünün “PKK” gafı dikkatlerden kaçmadı.

-STAR-

MEDYAGUNDEM

yunan

Krizin altından ABD çıktı

3 Temmuz 2017’de, Türk bandıralı ticaret gemisine Yunan Sahil Güvenlik botundan ateş açılmış, Yunan tarafı …

ypg

ABD’den teröristlere yeni isim

Terör örgütü YPG’ye ‘isim değiştirme’ tavsiyesinde bulunduklarını belirten ABD Özel Kuvvetler Komutanı Orgeneral Thomas, YPG’nin …

kk2

KK ile PKK aynı yalanı söylüyor

PKK elebaşısı Mustafa Karasu ile Kılıçdaroğlu aynı ağızdan konuşarak 15 Temmuz’u değil, OHAL’in ilan edildiği …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir