Anasayfa / GENEL / ABD ağzındaki baklayı çıkarıyor
cia1

ABD ağzındaki baklayı çıkarıyor

CIA Başkanı John Brennan, Suriye ve Irak’ta ‘çok fazla kan aktığını’ belirtip, “Ölmeden önce, bu ülkelerin bir daha merkezî bir yönetime kavuşup kavuşamayacaklarını görebilecek miyiz bilmiyorum” dedi.


‘Combatting Terroism Center’ kuruluşunun yayınladığı CTC Sentinel dergisine konuşan Brennan, Irak ve Suriye’nin bir daha toparlanamayabileceğini söyledi.

Derginin,“Suriye’nin bir daha toparlanamayacağını söylemiştiniz, aynı ifadeleri Irak için de kullanır mıydınız? “ sorusuna “Geleceğe baktığımda, Suriye ve Irak’ın bir daha bir araya gelip gelemeyeceğini bilmiyorum” dedi.

“Oralarda çok kan aktı” diyen Brennan, “Çok fazla yıkım, çok fazla gerilim ve mezhep ayrımı oldu. Ben kendi ömrümde bu iki ülkede bir daha merkezi bir hükümetin kurulacağı görebilecek miyim? Bunu ben de soruyorum” diye devam etti.

İki ülke için ‘federal sisem’ olabileceği öngörüsünde bulunan CIA Başkanı, “Bir çeşit federal yapı olabilir. Yani merkezi bir hükümetin yanısıra özerk bölgelerin de olduğu bir yapı. Çoğu şey önümüzdeki 3-4 yılda neler olacağına bağlı. Ama dediğim gibi, eskisiden olduğu gibi kontrolü elinde bulunduran merkezi hükümetler kurulabilir emin değilim” ifadelerini kullandı.

MEDYAGUNDEM

tsk2

TSK’ya darp kumpası

Hudut hattında yakalanan kaçaklara kötü muamele yapan askerlerin görüntülerinin yurt dışından servis edildiği belirlendi. Söz …

yunan

Krizin altından ABD çıktı

3 Temmuz 2017’de, Türk bandıralı ticaret gemisine Yunan Sahil Güvenlik botundan ateş açılmış, Yunan tarafı …

ypg

ABD’den teröristlere yeni isim

Terör örgütü YPG’ye ‘isim değiştirme’ tavsiyesinde bulunduklarını belirten ABD Özel Kuvvetler Komutanı Orgeneral Thomas, YPG’nin …

1 Yorum yapıldı

  1. türkiyenin şu an bölge ülkeleriyle suriye sorununa bir çözüm arama çabası doğru bir adımdır hakkaniyetli olan da budur abd nin burada ne işi var ki baştan beri olması gereken durum zaten budur ama endişeliyiz İnşallah hükümet yine şeytan abd ve atlantik paktının yörüngesine girip abd ile iş tutmaz eğer yine bunu yaparsa yine abd tarafından arkadan hançerleneceğimiz açık ve nettir parçalanma sırası da bizdedir devlet umarım böyle bir yanlış yapıp 15 temmuz un mimarı libya, suriye, ırak, afganistanın müsebbibi vampir abd ye yeniden güvenmez şehitlerimizin ruhunu sızlatmaz çünkü biz 15 temmuzda karşımızda abd de olsa savaşmaya hazır olduğunu kanıtlamış bir milletiz siyasetçilerimizin de en az bizim kadar yürekli olmaları abd ye rest çekebilmeleri gerekir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir