Anasayfa / GENEL / 28 Şubat’ta başörtülülere demir kelepçe takılırken GÜLEN sizdiniz!
vicdan2

28 Şubat’ta başörtülülere demir kelepçe takılırken GÜLEN sizdiniz!

Yıllardır kumpas kurduğu, iftira attığı ve hakaret ettiği insanların yıllarca cezaevinde yatmasına, sağlığını kaybetmesine hatta yaşamını yitirmesine neden olan, 28 Şubat sürecinde zulme uğrayan başörtülü kadınların haklarını savunmayan, hatta FETÖ liderinin ağzından “başınızı açın” talimatını yaygınlaştıran FETÖ medyası iki gündür başörtüsü üzerinden vicdan sömürüsü yapıyor. Halime Kökçe bugünkü yazısında bu çirkin sömürüyü kaleme aldı. İşte o yazıdan bazı başlıklar..


BİR FOTOĞRAF ÜZERİNDEN ALGI OPERASYONU

Dün basına, kelepçelenerek gözaltına alınan iki kadın fotoğrafı yansıdı. Kadınlar başörtülüydü. Kelepçelenmelerini gerektirecek bir durum yoktu ama kelepçelenmişlerdi. Kelepçeli ellerini havaya kaldırarak poz veren FETÖ’nün o sevimsiz eski emniyetçi ekibinden sonra elleri kelepçeli, başların önlerinde bu iki kadın fotoğrafı iyi iş yaptı.

O FOTOĞRAFLA MORAL BULMAYA ÇALIŞIYORLAR AMA…

Doğan Medyasının bile desteğini çektiği FETÖ/PDY’ye son günlerinde moral oldu bu iki fotoğraf. Kıskıvrak yakalanmışken son bir medya hamlesi, algı operasyonu ve manipülasyon fırsatı daha…

28 ŞUBAT’TA KELEPÇE TAKILAN BAŞÖRTÜLÜ KADINLARI GİZLEMİŞTİNİZ

28 Şubat günlerinde genç kızlar sadece ve sadece başörtülü oldukları için kelepçelenirken sesini çıkarmayan hatta oh çeken bazıları ise söz konusu fotoğraflardan hareketle “başörtülülere kelepçe” diyerek aklı sıra işin aslını örtmeye, o iki kadının gözaltına alınma sebebini gizlemeye çalışıyor.

vicdan1

KELEPÇE TAKMAK ELBETTE YANLIŞ AMA…

Dün sosyal medyadan da ifade ettim; elden kaçırma tehlikesi yokken, kanuni bir zorunluluk da değilken ille de kelepçe takmak yanlıştı. Bu hareket, paralel medya ve destekçisi bir avuç “distribütör aydına” olayı maniple etme fırsatı verdi.

NEDEN GÖZALTINA ALINDILAR

İşin aslı şuydu; Paralel Devlet Yapılanması operasyonunun Manisa ayağında “Fethullah Gülen’in talimatıyla Bank Asya’ya yatırılan 20 milyon TL’nin FETÖ’ye yani Fethullahçı Terör Örgütü’ne aktarıldığı bilgisiyle yürütülen soruşturma kapsamında 35 kişi hakkında verilen gözaltı kararının” gereği yapılmıştı. Söz konusu kadınlar başörtülü oldukları için değil terör örgütüne finansman sağlamakla ilgili bir soruşturma dolayısıyla gözaltına alınmıştı.

DUMANLI NEDEN KAÇIYOR

Paralelcilerin, Ergenekon, Balyoz, Askeri Casusluk Davaları yürürken çok sık söyledikleri gibi, temiz olanın yargıdan korkmaması lazım. Ekrem Dumanlı, Zekeriya Öz, Emre Uslu gibi kaçmak yerine yargılanıp aklanmak daha iyi değil mi?

“BECEREMEDİNİZ GİDİN” DİYEREK DARBEYE DESTEK VEREN GÜLEN MEDYASI

Ayrıca 28 Şubat günlerinde lideri “Beceremediniz gidin” diyerek darbeyi destekleyen, başörtüsü zulmüne karşı sivil ve onurlu bir direniş sürerken, kendine inanmış kızlara, “Başörtüsü füruattır, açın başınızı” diyerek darbecilere bir destek de böyle atan mezkûr yapının, bugün başörtüsü üzerinden gözyaşı dökmesi ancak ikiyüzlülüğüne karinedir.

KAYMAKAMIN KIZINI “TELEKIZ” İFTİRASI ATMADINIZ MI?

Akı kara karayı ak yapmak konusunda bu insanların eline kimse su dökemez, evet. 22 yaşındaki bir üniversite öğrencisini fuhuş çetesi lideri gibi göstermiş, siyasilere şantaj yapabilmek için Ukrayna’dan, Rusya’dan “eskort kızlar” getirmiş bir yapıdan söz ediyoruz, elbette bu iki fotoğrafı sonuna kadar kullanacaklar. Fakat hizmetinizdeki haber sitelerinde “357 askeri yakan kızın foto galerisi” diyerek fotoğraflarını paylaştığınız N.K’nın ifadeleri ortadayken, fuhuş çetesinden Askeri Casusluk Davasına ulaşan o yolu nasıl kat ettiğiniz belgelenmişken sizin vicdan sömürünüz ancak vicdanı olmayanlarda karşılık görür.

SİZ ANCAK DARBECİ HASAN CEMAL’İN PEŞİNE TAKILIRSINIZ

Bütün darbelere destek verdikleri gibi FETÖ’nün giriştiği darbeye de destek veren Hasan Cemal’i peşinize takabilirsiniz ancak.
Kadın ve başörtüsü üzerinden kurduğunuz hiçbir cümlenin kamu vicdanında karşılığı yok. Sizin ne kadın ne de başörtüsü gibi bir kutsalınız var.
Paralel Devlet Yapılanması için girmeyeceğiniz kılık, yapmayacağınız adilik yokken kime ne anlatıyorsunuz…

Halime Kökçe/Star

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

1 Yorum yapıldı

  1. işledikleri suçun gerektirdiği prosedür neyse başörtülü ya da başörtüsüz, erkek ya da kadın herkese aynısı uygulanır kimsenin kanun karşısında diğerine bir üstünlüğü yoktur. fetö sinekten yağ çıkarmaya tam gaz devam ediyor yahudilerden çok yahudi olmak buna denir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir