Anasayfa / GÜNDEM / 28 Şubat operasyonunda 5. dalga
28-subat2

28 Şubat operasyonunda 5. dalga

Özel yetkili Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekilliği’nin yürüttüğü 28 Şubat soruşturması kapsamında, bugün sabah erken saatlerde operasyon düzenlendi. Batı Çalışma Gurubu’nun üst kurulunu oluşturan bazı isimlere yönelik operasyonda aralarında emekli Orgeneral Çetin Doğan ile Engin Alan’ın da bulunduğu isimler ifade verecek.

GÖZALTINA ALINAN VE İFADEYE ÇAĞRILAN İSİMLER

Operasyon kapsamında gözaltına alınan ve ifadeye çağrılan isimler şöyle:

Dönemin Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreteri emekli Orgeneral İlhan Kılıç, dönemin Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Ahmet Çörekçi, 96’da yaş haddinde emekli olan eski Kara Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Hikmet Köksal, 28 Şubat döneminin Genelkurmay Plan Prensipler Başkanı emekli Korgeneral Vural Avar, dönemin Jandarma Genel Komutanı emekli Orgeneral Teoman Koman, dönemin Genel Kurmay Hareket Daire Başkanı emekli orgeneral Çetin Doğan, Balyoz Davası’nda tutuklu bulunan MHP Milletvekili emekli Korgeneral Engin Alan ve dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı Lojistik Komutanı emekli Korgeneral Kamuran Orhan.

DOĞAN VE ALAN, ANKARA ADLİYESİ’NDE

Balyoz davasının tutuklu sanıkları emekli Orgeneral Çetin Doğan, emekli Korgeneral Metin Yavuz Yalçın ve MHP’den milletvekili seçilen emekli Korgeneral Engin Alan Ankara Adliyesi’ne getirildi.

İZMİR’DE EMEKLİ KORGENERAL GÖZALTINA ALINDI

İzmir Narlıdere’de oturan emekli Korgeneral Kamuran Orhan gözaltına alındı. Gece gözaltına alınan emekli Korgenerel Kamuran Orhan, Ankara’ya gönderildi.

MUĞLA’DA EMEKLİ KORGENERALE 28 ŞUBAT GÖZALTISI

Muğla’nın Datça ilçesindeki tatil sitesinde bulunan emekli Korgeneral Vural Avar gözaltına alındıktan sonra uçakla Ankara’ya götürüldü.

MEDYAGUNDEM

28subat2

28 Şubat’ın utanç belgesi

Türkiye’yi dinsizleştirmek ve köklerinden uzaklaştırmak için başlatılan 28 Şubat postmodern darbesinin bir utanç belgesi daha …

altayli

Tarihin lanetlediği adam!

Merhum Necmettin Erbakan Başbakanlığındaki REFAH-YOL Hükümeti’nin düşmesine neden olan 28 Şubat darbesinin arkasındaki en büyük …

adogan3

28 Şubat’ın son kalesi; Hürriyet

20 yıl önce postmodern darbeyle hükümet deviren aktörlerin tamamı değişti. Sadece 28 Şubat’ın arifesinde “Karargah …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir