Anasayfa / GENEL / 12 dakika boyunca darbecilerle ne konuştun KK
erdogan3

12 dakika boyunca darbecilerle ne konuştun KK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun 15 Temmuz gecesi Atatürk Havalimanı’ndan kontrollü kaçış görüntülerini yorumladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATV, A Haber, A News ve A Haber Radyo ortak canlı yayınında gençlerin sorularını yanıtladı. 15 Temmuz gecesi Kılıçdaroğlu’nun kaçış anlarını yorumlayan Erdoğan, “Tankların önüne gelen o ışıldaklı araçla darbecilerle orada konuşuyorlar, görüşme yapıyorlar ve darbecilerle ne konuştunuz, ne görüştünüz? 12 dakika telefon görüşmesi var, ne görüştün?” ifadelerini kullandı.

“DARBECİLERLE NE KONUŞTUN KILIÇDAROĞLU”
Bunun izahı çok kolay. On binler o gece orda. Ben Marmaris’ten çıkarken önce facetime’da bir duyuru yaptım. Bütün halkımı meydanlara çağırdım. Bİr kurnazlık daha yapıyor, yalanı çok iyi söyler. ‘Beni haberdar etseydi ben de orda beklerdim kendisini’ diyor. Hale bak. On binler orda, kendisi VIP’de duruyor. Yanımıza arkadaşlar geldi, dediler ki, 11,5 gibi dediler bana, Kılıçdaroğlu VIP’den geldi ve bir yere gitti dediler, onlar da bilmiyorlar. Tabii biz bunları sonra öğreniyoruz. Bak şimdi çok daha enteresan görüntüler çıktı. O esnada meğerse tankların önüne gelen o ışıldaklı araçla darbecilerle orada konuşuyorlar, görüşme yapıyorlar ve darbecilerle ne konuştunuz, ne görüştünüz? 12 dakika telefon görüşmesi var, ne görüştün? Hani sen FETÖ’nün gazetesine röportaj vermiştin. Geçen akşam bir radyo kanalında bir görüşme yaptım, dedi ki ‘benim de onunla görüşmem var, bana da aynı şeyi söyledi’ dedi, ‘Darbe olursa ilk defa tankların üzerine ben çıkarım’ dedi bana. E peki bu ne perhiz, ne lahana turşusu. Niye kaçıp gittin? Hadi gelseydin ya orada bak on binlerce insan var. Sen de onların arasına karışsaydın. Bu iş kürek işi değil, yürek işi, yürek. Çekti gitti. Dedim ya yalan bunda diz boyu. Ben zaten buna diyorum, bu yalan makinesi. Böyle bir durumu var, işte görüntü ortada..

MEDYAGUNDEM

erdogan-merkel

Almanya’yı Erdoğan korkusu sardı

G-20 Zirvesi için 7-8 Temmuz’da Almanya’ya gidecek olan Erdoğan’ın Türk halkıyla buluşmak için düzenlenecek etkinlik …

erdogan

Kredi kuruluşları Türkiye’ye kumpas yapıyor

TİM Genel Kurulu’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sanayi üretimindeki tırmanışın devam etmesi büyümenin üretime dayalı olduğunu …

erdogan-onay

Katar’a Türk askerine jet onay

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar’a Türk askeri üssü kurulmasını içerden maddeyi onayladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir