Anasayfa / GENEL / 100 bin kişilik ‘sivil Özel Harpci’ listesi TBMM’de!
ozel-harp-tbmm1

100 bin kişilik ‘sivil Özel Harpci’ listesi TBMM’de!

eferberlik Tetkik Kurulu olarak kurulan daha sonra Özel Harp Dairesi olarak görevine devam eden yapılanmaya bağlı çalışan yüz bin sivilin adını taşıyan listenin Genelkurmay tarafından, Meclis’e gönderildiği ortaya çıktı. Listede kamuoyunun yakından tanıdığı isimler de var.

Seferberlik Tetkik Kurulu olarak kurulan, daha sonra Özel Harp Dairesi olarak görevine devam eden yapılanmaya bağlı çalışan 100 bin sivilin kimler olduğu ortaya çıktı.

Genelkurmay Başkanlığı’nın 100 bin kişinin isimlerinin yer aldığı kozmik listeyi, Darbe Ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu’na gönderdiği bildirildi. Sadece komisyon üyelerinin gördüğü liste çok gizli damgasıyla komisyonun belgeleri arasında yer alıyor.

Kozmik liste darbe ve muhtıraları araştırma komisyonunda… Bu yapının derin devletin en önemli ayağı olarak değerlendirildi.

Seferberlik Tetkik Kurulu olarak kurulan daha sonra özel harp dairesi olarak yapılandırmaya bağlı 100 bin sivilin olduğu belirlendi. Mahalle örgütlenmesine dayalı olarak oluşturulan yapıya bağlı 100 bin kişinin listesinin Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu’nun belgeleri arasında olduğu öğrenildi. Genelkurmay Başkanlığı’nın listeyi çok gizli damgasıyla Meclis’e gönderdiği belirtildi.

Sadece komisyon üyelerinin gördüğü kozmik listede kamuoyunun yakından tanıdığı isimler olduğu gibi hem sağda hem de solda yeralan bir çok kişinin bulunduğu ifade edildi.

Listede sayının hep aynı kaldığı da belirtildi. Buna göre bir kişi hayatını kaybetse bile sayı yedek kişiyle hep 100 bine tamamlanıyor. Kozmik listeyi gören komisyon üyelerinin hem isimlerin bulunduğu listenin komisyona gönderilmesine hem de kozmik listedeki isimlere şaşırdılar… Listedeki isimlerin açıklanması suç niteliği taşıyor.

İşte A Haber’in bomba haberi:

                  

MEDYAGUNDEM

dogan-dervis

Oyak ve Doğan’a Derviş kıyağı

Meclis Darbe Komisyonu’nun 28 Şubat raporu, 2001 kriziyle ilgili ilginç bir detayı gündeme getirdi. Raporda, …

komisyon-rapor

Psikolojik harekat eğitimi alan gazeteciler kimler?

TBMM Darbeleri Araştırma Komisyonu tarafından, 28 Şubat’a ilişkin hazırlanan rapor tamamlandı. Raporda TRT yöneticileri ve …

ysafak-baskin1

Gazeteci gazeteye baskın yaptırmış!

Darbeleri Araştırma Komisyonu’nca ifadesine başvurulan İstanbul eski valisi Erol Çakır, 28 Şubat vesayet rejiminin her …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir